Anyámék akarnak 50 fölött elkezdeni egy nagyon idegen nyelvet tanulni. 3 közt vacillálnak: arab, dél-koreai, kínai. Melyiket ajánljátok? És miért?
A japán nem tetszik nekik, a hindit meg azért vetették el, mert oda nem utaznának semmiképp. Indonézul meg régen tanult a nagybátyám, azt azért nem.
Azért tanulnák, hogy frissen tartsák az agyukat.
Ami nekik tetszik.
Feltételezem, angolul már tudnak, mert az alapdolog. Ha nem, akkor arra kéne elindulni.
Egyébként egyik említett nyelv sem egyszeüen megtanulható, még kifejezetten jó nyelvérzékü emberek számára sem, másrészt egyiknek sincs semmi értelme oylan szempontból, hogy oda tudnak utazni.
De ha feltétlen ezek közül valamelyiket akarnák, akkor a kínai, azzal lehet még leginkább boldogulni. Csak az is igen nehéz, egyrészt az írás miatt - nem betük, hanem szótagok -, másrészt a kiejtés, hangsúly rengeteget számít. Egy európainak ugyanúgy hangzó szó náluk 5-6 teljesen más lehet, attól függöen, hogy ejtik ki.
Kár, hogy a japán nem tetszik nekik, mert a felsoroltakból annak a legegyszerubb a kiejtése magyar ember számára, ötven felett már nem fognak megtanulni egy nyelvet akcentus nélkül, és a japán ilyen szempontból a legjobb. A kínaiban szerintem beleőrülnének a sok hangsúlyba, meg apró kiejtés változatokba, azt nem lehet tanár nélkül tanulni.
Az én szüleim az elmúlt 1 évben az oroszt vették vissza fiatalkorukból és próbálnak más hozzáállással nekikezdeni újból, igaz, ennek van háttere is a családunkban, hogy miért azt a nyelvet kezdték el.
Mindenképpen valami egzotikusabb nyelvet akarnak teljesen más írásrendszerrel, vagy a latin, skandináv nyelvek is érdekelhetik őket?
Első, azért tanulnák, hogy friss maradjon az öregedő agyuk, nem azért, hogy perfektek legyenek. Minél idegenebb a nyelv, annál jobb. Ez segít az agyat fiatalosan tartani.
Tudnak angolul, németül. Angol felsőfok, Németországban meg laktak is. Anyám regen tanult franciát és oroszt gimiben. Apám meg spanyolul tanulgatott.
Csak azt előnynek tekintik, ha olyat nyelvet tanulnának, amit olyan országban beszélnek, ahová akár el is utaznának egyszer.
Amúgy akkor már azt is megírom, hogy az is előny, ha lennének nézhető műsorok az adott nyelven (ez a dél-koreainak kedvez, mert megnézték a Love Alarm sorozatot, meg a Singles Infernot, és ezek tetszettek nekik, mind feliratos volt).
A válaszaitok alapján fogok nekik tanácsot adni amúgy.
Köszi.
2. A latin nyelvek nem, hisz francia, spanyol már volt terítéken.
A skandináv nyelveket viszont emlékszem az elején fontolták, de mostanában már nem, sokkal egzotikusabbat akarnak, idegen írásmódot, stb.
Akkor ha a 3 opció közül muszáj lenne egyet választani az a koreai, könnyű írni, olvasni, a kiejtés viszont már bonyolultabb lehet nekik kicsivel, nézzenek sok koreai drámát közben.
2es voltam
Hát 9-es inkább megtarhattad volna magadnak. Ne magadból indulj ki.
Nem felesleges, az 50 fölött elkezdett új nyelv bizonyítottan frissen tartja az idősödő agyat. A keresztrejtvényt se nem szeretik,l a szüleim, se nem tart annyira frissen, mivel nem tanulsz vele semmi újat, csak gondolkodsz mi lehet a szó. Emellett azt előbb és könnyebben el lehet unni.
Reális cél pedig van: újat tanulni a szellemi egészség érdekében!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!