Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Aki Dániában él, az hogyan...

Aki Dániában él, az hogyan tanult meg dánul?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy kb 5000 magyar lakik Dániában, meg azt is, hogy ha ott akarsz munkát találni és élni akkor muszáj tudni dánul, mert anélkül csak takarítós állásokat lehet találni, a külföldi diákok sokszor olyat vállalnak egyetem mellett. Tehát nem igazán működik az, mint pl Hollandiában vagy sokszor Németországban, hogy kimennek nyelvtudás nélkül aztán elvannak valahogy. Ugye a dán nyelv írásban egész baráti, viszont a kiejtése elég gyilkos és tananyag sem áll akkora mennyiségben rendelkezésre, mint más nyelveknél pl akár a svédnél. Hallgatva a nyelvet sokszor lehetetlennek tűnik, hogy valaki aki nem anyanyelvi ezt megtanulja. Ezért érdekel, hogy akinek mégis sikerült az mit gondol róla, illetve hogy csinálta.

jún. 19. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

Kicsit off, mert nem tanultam meg, de gyakran járok ki turistának.

Én nem tudok, de olvasva már egész sokmindenre rájövök, néha értek egy egy szót, plusz mivel németektöl járok ki a némettel ott a határ közelében jól boldogulok.

Ahol az nem megy, ott meg az angollal, de néhányan olyan keveréknyelvet beszélnek. De szeretnék én is valamennyire megtanulni késöbb.

jún. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Feltételezem, hogy Dániában is vannak nyelvtanfolyamok külföldieknek. Egy olyanra kell beíratkozni. Aztán ha az alapok már mennek, olvasással, rádióval, tévével fejleszthető. Plusz keress helyi barátokat, járj társaságba, hogy legyen alkalmad gyakorolni. Esetleg tandem tanulási lehetőséget is kereshetsz, egy dán fiatallal, aki olyan nyelven akar tanulni, amit te tudsz. A találka felében te tanítod őt, aztán csere.
jún. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Mansour ***** válasza:
Én norvégul tanultam, jó középszinten tudok. A dán nagyon közel áll a norvéghoz, így a dán újságcikkeket, de akár irodalmi műveket is egész jól tudom olvasni, kb. bekezdésenként egy-egy szónak kell utánanézni. Szóban viszont gyakorlatilag semmit nem értek belőle. Jó, ha időnként egy-két szót el tudok kapni. Általában a hosszabb, 4-5 szótagos szavakat tudom kiérteni, annak még ha a felét el is nyelik, legalább marad valami, amibe kapaszkodni lehet. :)
jún. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!