Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha megtanulok szlovénul, a...

Ha megtanulok szlovénul, a többi szláv nyelvet is érteni fogom valamennyire?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni legalább egy szláv nyelvet, ha már Magyarország a "szláv tenger" közepén fekszik. Országként Szlovénia a legszimpatikusabb, ezért a szlovén nyelven kezdtem el gondolkodni. Tudom, hogy kicsi nyelv és ahhoz képest elég komplex (pl. kettes szám megléte miatt), de arra számítok, hogy a megtanulásával a környező szláv nyelvek is (szerbhorvát, szlovák, cseh) is érthetőek lesznek valamennyire, legalább írásban. Mit gondoltok erről?

Ellenérvként olvastam már, hogy a szlovén szókincs eléggé archaikus és sok olyan szót használ, amit a többi szláv nyelv már nem. Ugyanakkor azt is olvastam, hogy a nagy európai nyelvcsaládok (germán, újlatin, szláv) közül egyértelműen a szláv nyelvek állnak a legközelebb egymáshoz, hiszen még kb. a magyar honfoglalás idején is többé-kevésbé egységes nyelv volt.



júl. 14. 20:24
 1/1 anonim ***** válasza:
75%

A szlovén egy kicsit más azért mint a többi dél szláv nyelv. De alapszintű kommunikációt le lehet folytatni gond nélkül. De azt ne várd hogy megérted majd a többi szláv nyelvet is.

Én tudok szlovákul, nehezebben de jól megértem a csehet a lengyeből már csak nagyon keveset. Az oroszból szinte semmit. A horvát nyelv pl már nagyon messze áll ezektől pár alap szó egyezik, a boltban megértik ha kézzel lábbal elmondom mit akarok, de a horvát nyaraláson bizony angolul kell kommunikáljak hogy megértéssem magam.


A honfoglalás az már bizony nem ma volt és ha csak megnézed a felvidéket Nagy Magyarország idején is elég nagy nyelvi különbségeket voltak, a félig csehül beszélő nyugati szlovákok Már alig értették a keleten elő ruszinokat. Persze szlovák nyomásra ezek a különbségek szinte már lenullázódtak.

júl. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!