Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kis nyelvet tanulni felesleges?

Kis nyelvet tanulni felesleges?

Figyelt kérdés

Angol után szeretnék megtanulni még egy idegen nyelvet.

Tudom, hogy a német lenne a leghasznosabb (tetszik is), viszont valamiért a szerb-horvát egy hajszálnyival jobban tetszik, csak tudom, hogy utóbbinak nem sok hasznát venném később (ill. kevesebb az elérhető anyag stb.)


Felesleges idő-, és pénzkidobás lenne a szerb-horvátot választani szerintetek?



jún. 10. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Nyelvet tanulni SOHA NEM felesleges!
jún. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a felesleges időkidobás, hogy hónapok óta ezt kérdezgeted, ahelyett, hogy végre elkezdenéd tanulni. Bármelyiket.
jún. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyagi hasznot várnál tőle, akkor felesleges lenne. De ha nem ezért szeretnéd, akkor nyugodtan vágjál bele, hasznos lesz majd valahogy!
jún. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
esetleg az orosz, mint szláv nyelv még jó/jobb ötlet lehet?
jún. 10. 19:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Esetleg...
jún. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%

Semmit nem érsz velük. Tudod miért mondják azt az egyetemek, hogy "jaj, gyere hozzánk tanulni oroszt, szláv nyelveket, kínait, japánt, koreait, stb"? Mert fejpénzt kapnak, ahányan tanulnak náluk, annyi pénzt kapnak.

Anyagi haszna nem lesz, angol, német, spanyol, francia. Ezeknek is van azért anyagi hasznuk, mert ki tudsz velük menni nyugatra dolgozni, ha van mellé valami szakmád.

Szerbia csóró, nem hiába járnak át hozzánk dolgozni. Aki meg hozzánk jár dolgozni, az még tőlünk is csóróbb.

Horvátországba munka csak turista szezonban van, de oda meg csak horvátot vesznek fel. Letelik a szezon vagy az addig keresett pénzből élnek, vagy kimennek ők is Nyugatra dolgozni addig.

jún. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
A 6-os a tipikus ostoba valaki, aki el nem tudja képzelni, hogy egy nyelv érdekes is lehet
jún. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
26%
itt most nem az a kérdés, hogy érdekes-e, hanem hogy nem időpocsékolás-e
jún. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Amióta ezt kérdezed itt már rég haladhattál volna vele. Ha tetszik és úgy érzed tudnád használni, akkor hajrá. Viszont ha esetleg multinál akarnál vele dolgozni angolul tudj mellette. Ha pedg nem akkor is tudsz vele olvasni, barátkozni, filmet nézni stb.
jún. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
24%

7: Nem, csak én reálisan látom a dolgokat, nem pedig rózsaszín ködben romantikázva tekintek a dolgokra. Az ilyen "érdekesen hangzik egy nyelv" dolognál szokott az lenni, hogy 2-3 hét múlva abba hagyják a tanulását, mert rájönnek a komolyabb részek után, hogy mégse olyan érdekes a nyelv.

Ahogy meg előttem írták a kérdés arról szólt, hogy felesleges idő és pénz kidobás-e a horvát/szerb nyelvtanulása, én meg leírtam, hogy igen, tök felesleges, mivel kb. 0 haszna lesz vele.

jún. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!