Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért akadt meg az angol...

Miért akadt meg az angol tudásom egy szinte?

Figyelt kérdés

Már általános suli óta tanulom az angolt, már 10 éve minimum, igaz a suliban sok energiát nem fektettem bele, internetezni csak angolul szoktam, mégis a nyelvtudásom, főleg beszédben megrekedt egy erősebb középfokon

Hogy lehet ezt fejleszteni



júl. 1. 22:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

"Hogy lehet ezt fejleszteni"


Gyakorlással?

tegnapelőtt 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Az írásbeli nyelvtudás meg a beszéd két különbözö dolog. A beszédet külön gyakorolni kell, vannak tippek hozzá:

Naponta olvass fel hangosan legalább 10-15 percig angol szöveget, ezzel megtanulod a szavakat, hangokat ténylegesen kiejteni, illetve folyamatosan mondani, meg a hangzást is szokod, átáll a füled, hangképzésed az angol hangokra.

Amikor csak lehetséges, mondogasd, mit csinálsz éppen, vagy ami eszedbe jut, azt angolul mondd el magadnak.

Keress valakit, aki beszél angolul és vele gyakorolj, egy-egy alkalommal legalább egy-másfél órát, de ne válts át magyarra, ha valami nem jut eszedbe, írd körül vagy keresd meg a szót magadban.

tegnapelőtt 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

"Naponta olvass fel hangosan legalább 10-15 percig angol szöveget, ezzel megtanulod a szavakat, hangokat ténylegesen kiejteni, illetve folyamatosan mondani, meg a hangzást is szokod, átáll a füled, hangképzésed az angol hangokra."

Hát attól, hogy a saját, nagyrészt helytelen kiejtését hallgatja majd, nem fog javulni a kiejtése meg a hangképzése!

tegnapelőtt 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Pedig sokat segít, jelenleg nem tudja kimondani az angol szavakat, mert nincs gyakorlata. Ezzel megtanulja, mert hiába tudja valaki elméletileg a szavakat, ha a hangképzése nem áll rá. Eleinte persze hogy lesznek hibák, de ez csak javulni tud.
tegnapelőtt 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

[link]

Én pl: ilyesmiket használok, hogy le van írva, látom és hallom és akkor ezt utána lehet mondani. Volt akkor egy nagyon jó oldal sok nem hír jellegű történetekkel sokféle szinten, de már sok oldal megszűnt,amit használtam..

tegnapelőtt 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Talán még ez volt, a neve alapján, de nem így nézett ki, ez most egy direkt link az egyik történetre:

[link]

tegnapelőtt 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

"jelenleg nem tudja kimondani az angol szavakat, mert nincs gyakorlata. Ezzel megtanulja"

Azzal, ha ő, aki nem tudja kimondani a szavakat se, szövegeket olvas fel magának? :D Hogy olvassa fel, és minek, ha a szavakat se tudja kimondani?


Nem. Azzal tanulja meg, ha meghallgatja (sokszor!), hogy angol anyanyelvűek mit hogyan ejtenek ki, aztán (sokszor) utánozza. Előbb szavakat, aztán mondatokat, aztán akár szövegeket.

tegnapelőtt 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%
Ez a #2 meg #4 ez teljesen fogalmatlan, a totális félreértés kategóriája, de lehetne azt is mondani nemes egyszerűséggel, hogy hatalmas ostobaságokat írnak. Kezdőknek hasznos módszereket ajánlgatnak, miközben a kérdező, ha hiszünk neki, beszédben van erősebb középfokon.
tegnapelőtt 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha a kérdező erős középfokon van beszédben, akkor nem valószínű, hogy nem tud felolvasni.


Sajnos nekem is ez a problémám. Más nyelvből nyelvszakos voltam, azt csináltuk sokszor, hogy el kellett olvasni egy cikket és azt hangosan össze kellett foglalni. Hátha segítene neked. Viszont jó lenne ha valakivel beszélni is tudnál (pl. az adott cikkekről, különböző már komolyabb nyelvtudást igénylő témákról.)

tegnapelőtt 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az is a fejlesztéshez tartozik, hogy fejleszted magadat az anyanyelveden is mindenféle témában, hogy ha bármilyen téma felmerül, legyen róla véleményed, mondanivalód, alá is tudd támasztani az érveidet, stb., mert ha nincs mondanivalód, nyilván angolul is csak ugyanazon a szinten fogsz tudni hozzászólni továbbra is, hogy pl. jó kérdés, sose gondolkodtam még rajta, nem is tudom, talán, lehet, stb. Szóval olvass minél többet (szépirodalmat is, híreket is, stb.), tágítsd a látókörödet mindenféle (egyelőre számodra még idegen) témákban (is), nézzél és hallgass beszélgetős, vitatkozós műsorokat, alakítsd ki véleményt egyre több dologgal kapcsolatban, és pl. itt a gyk-n is, meg élőszóban is beszélgess és vitatkozz minél többet mindenkivel mindenféle dolgokról. Meg persze angolul is, nyilván, de ha csak magyarul csinálod, az is jót tesz!
tegnapelőtt 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!