Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valóban hatékony a Duolingo?

Valóban hatékony a Duolingo?

Figyelt kérdés

Ma töltöttem le, mert idegesít, hogy sok helyzetben a nyelvtudásom hiánya hátráltat. Változtatni szeretnék ezen, és van egy erős elhatározásom efelé.

Ha ez megvan, a Duolingo valóban eljuttathat legalább egy stabil társalgási szintű angol nyelvtudáshoz?

Figyelembevéve, hogy van egy használható passzív szókincsem. Szavakat tudok, csak azokból mondatokat nem.

Ha beszélnek hozzám, szinte mindent értek, csak a válasz helyett köd van a fejemben.



jún. 26. 05:55
1 2
 1/12 anonim válasza:
78%

Duolingo felejtős. Akkor már inkább:


https://www.youtube.com/@easyenglish551

[link] (beszédfejlesztő kihagyható)


Angol könnyített olvasmányok:

httpsfrenglish.ru12-eng-audio-oxford-bookworms.html


Kommunikációra:

[link]

[link]

[link]


Youtube: tehát Easy English, mellé szintezett könnyített olvasmányok, egyszerűbb nyelvezetű angol film/sorozat angol felirattal.


Így az ember, mikor már több ezer szó, mondat van a fejében, a passzív, aktívvá fog válni, és rá fog érezni a helyes mondatalkotásra.


Nyilván a végén a nyelvtanra is rá nézve, lehet finomítani, hogy a tudás mellé, az értés is megjelenjen.


Nyelvtan:

A. J. Thomson · A. V. Martinet - A Practical English Grammar Exercises 1-2

Raymond Murphy - English Grammar in Use - alapozó könyv

Dohár Péter - Kis angol nyelvtan - A1-B2-es szint

jún. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

jav:


Könnyített olvasmányok:

[link]

jún. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

A Duolingo valóban felejtős. Arra esetleg jó lehet, hogy nagyon alap szinten megismerd az adott nyelv szavait, kifejezéseit, dialektusát, és részben megértsd, amit mondanak neked, de egy teljes kurzus nagyon motivált végigtolása sem elég ahhoz, hogy bármi komolyabbat elérj attól, mint amit tudsz. Még a kezdetekben jobb volt, mert többet magyarázott, de ahogy fejlődnek, számomra egyre gyengébb.

Ha valamilyen szinten tudsz egy nyelvet, akkor ezzel felfrissítheted a tudásodat, és tanulhatsz 1-1 új szót is. Viszont az egész app arra alapoz, hogy hallás, és temérdek mennyiségű gyakorlás után mindenféle nyelvi ismeret nélkül bemagolj szavakat kifejezéseket, annak ellenére, hogy vannak olyan nyelvtani szabályok, amit egyszerűbb megtanulni és alkalmazni, mint olyan kifejezéseket magadba tömni, hogy: "Ezek nem fiúk."

Ezt tökéletesen mutatja az én példám: nekem is gondot okoz a beszéd, de Duolingonál egyből a legutolsó szintfelmérőre ugrottam, és hibátlan lett. Tehát a Duolingo szerint nekem kiváló angoltudásom van, csak amúgy nem :D

jún. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
A duolingo is jó azért a minden más mellett, de nem tud mindenre megtanítani. Azért nyelvtanilag pl. segíthet rendbe tenni dolgokat.
jún. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
#4: az előbb írtam le, hogy a Duolingo nem tanít nyelvtant. Sőt, a Duolingo egyáltalán nem tanít, csak beledob a közepébe és irreális mennyiségű ismétlődő példamondatokon keresztül próbál a fejedbe erőltetni dolgokat. Régen valóban úgy volt, hogy minden egyes leckénél elmagyarázta az alap nyelvtani szabályokat, de amióta átalakították, azóta semmi nyelvtan nincs benne.
jún. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én duolingózom és jó játék, de ennyi. Az egyik nyelvnél hasznosnak találom, viszont soknál olyan mondatok vannak, hogy nem tudom ki találta ki őket. A kígyó elefántot eszik, a hangya énekel, a kutyának kulcsa van, a macska levelet ír. Ezen kívül semmi magyarázat.


El kellene felejteni, hogy egy adott dolog viszi el az embert egy adott szintre. A nyelvtanulásnak több része van, ahhoz, hogy valakinek jól menjen sok input kell (olvasás, hallgatás, videónézés, azaz passzív nyelvtanulás) és az outputról sem szabad elfeledkezni: írás, beszélgetés, azaz az aktív használat. Ezen kívül természetesen az akív nyelvtanulás sem maradhat ki. Tehát csak az, hogy valaki szavakat tanul nem fogja elvinni egy társalgási szintre, sem az ha csak nyelvtani feladatot old meg, sem az ha csak duolingózik. Mindent kell csinálni.

jún. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem hasznos
jún. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
81%
Az első pár lecke érdekes,de ahogy haladsz előre,rengeteg az egyforma kérdés,másként mondja ki a női hang,másképpen a férfi.Rengeteg szó érthetetlenül van kimondva. Amit hibának jelez nalad.De a legnagyobb csalás ott van, amikor megnyersz egy fejezetet,vagy dobogós leszel,au új pályán utolsó helyről indulsz,és az első helyezet már több ezer ponttal vezet.Vagy menet közben,hagy le percek alatt valaki több száz ponttal.Bosszantó nagyon.Semmit sem magyarázz meg. Úgy jönnek az új szavak,hogy nincs mihez kötni.
tegnapelőtt 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítő eszköznek jó. Önmagàban kevés.
tegnapelőtt 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
74%

Jövök kicsit felhúzni a negatív kritikát. Egy hónapja csinálom, de én elég állat módjára tolom és rengeteget gyakorlok az önkéntes gyakorlós részeknél is(a kék is súlyzó ikonnál). Eddig minden ligában első lettem a csapatból ahova raktak és 4000-5000 pontokkal van lemaradva tőlem a 2. helyezett mindig (ezt most csak azért írom, hogy szemléltessem, iszonyat sokat csinálom, napi 2-3 óra átlag)

Tapasztalat:

Májusban zero spanyol tudásom volt. Most pár hete egy régi mexikói telenovellát nézek eredeti nyelven spanyol felirattal. Először fura volt, füleltem nagyon. Mostanra sokszor el is felejtem, hogy nem magyarul nézem - amúgy ez is sokat segített, ráállt a fülem más nyelvkörnyezetre és szavakra mint a duo-ban lévő egyenmondatok. De ha nem duoznék nem értenék egy kukkot sem

A nyelvtan magyarázat valóban silány, következtetni kell, hogy mi miért van és figyelni mit csinálsz, nem csak átszaladni a feladatokon. Eleinte én itt hibàztam, hogy gyors akartam lenni. Ha figyel mi miért van, miért az adott típusú feladatok váltakoznak orrvérzésig egy adott unit-ban, akkor azért érhető hogy éppen mit miért gyakoroltat veled.

Nekem nagyon kellemes meglepetés volt, hogy 2 hónap alatt érteni kezdtem a nyelvet és mostanra élvezettel tudok sorit nézni.

De mondom, napi 2-3 óra és lassan, figyelve, memorizálva.

Pl vannak a feladatok, ahol le van írva angolul a mondat és össze kell rakni a megadott szavakból spanyolul. Én először meg se nézem a spanyol szavakat, lefordítom fejből spanyolra, utána nézek csak a felkínált szavakat és párosítom össze.

tegnap 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!