Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék normálisan...

Hogyan tudnék normálisan megtanulni angolul?

Figyelt kérdés

Sajnos általános iskolából nem sokat tanítottak (tudom, nem szabad mindent a tanárra fogni, viszont 3-7.osztályig konkrét levegőnek nézett minket. Az utolsó két évemben volt normális óráim-emiatt is sikerültaz angol érettségi.

középiskolában viszont a tipikus "kedved de nem tanít" típusú tanárom volt.

Hogyan tudnék megtanulni angolul?



jún. 7. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Ha az érettségi megvan, akkor a nagyon alapok már biztosan megvannak.

Lehet, hogy hülyeségnek fog hangzani, de rajzfilmekkel (felirattal) egész jól lehet tanulni, mivel ott általában szépen artikulálnak, érthetően beszélnek. (Én érettségi előtt ledaráltam a Vízcsepp mestert nosztalgiából :D)

Sok gamer a játékokból szed össze olyan angol tudást, ami először bár nem túl széleskörű, de nagyon magabiztosan szokták használni :D

Rövid történetek, könyvek olvasgatása (Google translate-et bekészítve)

Vannak külön nyelvtanulós sztoris videók és podcastok a különböző szinteknek. Sajnos angolul példát nem tudok mondani, csak mert én németet tanultam ezekkel, de angolul biztosan még több van.

Ha olyan a család vagy baráti kör, és nem érzed kínosnak, velük is meg lehet beszélni, hogy néha angolul beszélgettek egymással. Ez azért is fontos, mert az előbb felsoroltak csak a passzív nyelvtudást fejlesztik, de használni is kell tudni. Esetleg nekem is írhatsz privátban, írogatgatunk, ha gondolod, örömmel segítek :)

jún. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Vagy tanárral, vagy tanár nélkül. Ha tanárral, keress olyat, aki tényleg tanít, és csináld azt, amit mond, bízzál benne. Ha tanár nélkül, akkor csináld azokat (meg még minden hasonlót, ami csak felmerül), amiket az 1. írt, de mellette önállóan vegyél végig valami nyelvkönyvet is mindenestül (hanganyaggal, fogalmazások megírásával (akkor is, ha nincs, aki kijavítsa), stb.), kb. Intermediate szinttől.

Itt érdemes keresgélni:

[link]

jún. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem a tanulás fedőnevű eljárással kellene megpróbálkoznod.

Ha már ennyi idős vagy, akkor végképp semmi akadálya nincs annak, hogy elkezdd egy szokásos nyelvtanuló könyvsorozat megfelelő darabját. Hozzá kell még (elő)venni egy jó nyelvtankönyvet. És tevékenységben meg hozzávenni a fentebb javasoltakat.

Most mondd, ezt tényleg magadtól nem tudtad volna kitalálni? :D

jún. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Duolingo filmek
jún. 9. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!