Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék angolul megtanul...

Hogyan tudnék angolul megtanulni otthon egyedül?

Figyelt kérdés
Vannak applikációk Duolingo Xeropan meg mèg sok.De ezeken kívül hogyan tudnék tanulni? Ti hogy tanultatok meg?
máj. 21. 14:12
1 2
 1/12 anonim válasza:
Én Duolingo mellett egy AnkiDroid nevű alkalmazást használok nyelv tanuláshoz, de amúgy azzal bármit lehet tanulni. Igazából tanulókártyák online. Aztán a film, mese nézés, vagy zene hallgatás is jó lehet, sok szót meg lehet jegyezni, amit nem ismersz kiszótárazol, akár magyar felirattal is nézheted vagy angollal, attól függ, hol tartasz. A másik ami nekem még bevált, hogy a különböző helyiségekbe kiragasztottam szavakat, vagy gondolattérképeket és mindig láttam a szót, amikor odanéztem és így megtanultam.
máj. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mióta tanulsz nulláról kezdted ?
máj. 21. 19:14
 3/12 anonim válasza:

#1-es vagyok

Az angolt nulláról kezdtem, egy fél éve, de azt kevésbé tanulom, németet 7 éve tanulok, suliban tanultam már, úgyhogy ott volt egy alap

máj. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hogy megy az angol eddig? Milyen filmekből tanulsz,Duolingo bevált eddig?
máj. 21. 19:24
 5/12 anonim válasza:
Az angol kiejtéssel vannak gondjaim, de írásban már egészen megértem az ilyen alap szövegeket. Duolingo nekem annyira nem vált be, bár csinálgatom, de onnan nem igazán fejlődik, mert abban ami jó, hogy ugye játékos, az nekem pont hogy rossz volt, mert csak a széria miatt csináltam és valójában a szavakat nem is jegyeztem meg. Filmeket nem néztem, zenét hallgattam, de abból nem tudok pl-t mondani, rengeteg van, mesét néztem, ilyen gyerekmeséket. Igen, hülyén hangzik, de az alap szavak abban is benne vannak és ilyenkor nem feltétlen az a lényeg, hogy jó legyen a sztori, hanem hogy ismerkedj a nyelvvel, halld, és jegyezd a szavakat.
máj. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Másik alkalmazást nem ismerem nagyon,többit youtuben nézed amik segítenek a tanulásban?
máj. 21. 19:49
 7/12 anonim válasza:
Igen, általában, ott sok mese, vagy film van fent
máj. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha chrome-t használsz akkor a language learner (vagy learning, nem elékszem) reactor is jó.


Netflixnél vagy youtube-nál ha bekapcsolod akkor megjelenik az eredeti nyelv és a fordítás is. Plusz rá tudsz menni egyesével a szavakra, látod az egész szövegkönyvet és le is tudod tölteni. Ez egy bővítmény, a youtube/netflix videónál ott lesz egy LR azt kell bekapcsolni.


Duolingót nem angol esetében használok, nekem az a tapasztalatom vele, hogy szépen összerakosgatom a dolgokat a megadott szavakkal és össze tudom válogatni melyek azok a szavak, amelyek kellenek, de magamtól már nem annyira tudnám sok esetben összerakni.


Lehet nagyon evidens, de javaslom azt is, hogy vegyél egy jó nyelvkönyvet és azon menj végig. Én annak a híve vagyok, hogy inkább egy jót és abban haladni, nem pedig sokat.


[link] Nyelvtant én itt gyakoroltam angolból.


Milyen szinten vagy most? Teljesen kezdő? Szókincsbővítéshez még az olvasást javasolnám, de nem tudom a szinted.

máj. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A2 kb. Milyen nyelvkonyvet ajánlanál?
máj. 21. 21:28
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,segítséget mindenkitől.Ment a zöld jel.
máj. 21. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!