Olaszt vagy a németet választanátok ebben az esetben?
Nem azt várom valakitől, hogy eldöntse helyettem ezt a kérdést, egyszerűen csak tapasztalatokra vagy meglátásokra vagyok kiváncsi.
Szükséges lenne még egy nyelvet elsajátítanom az angol mellé. Az olasz nyelvet annyira szépnek tartom, nem divatból hanem csodálatos a hangzása, ha a némettel egyenrangú lenne nem is gondolkodnék rajta. Sajnos azonban a német hasznosabb itthon vagy Ausztria közelsége miatt is, viszont ez nem akkora szerelem, mint az olasz. Esetleg volt olyan aki nem a németet választotta és azzal is sikerült boldogulnia? Valóban csak a német lehet hasznos és jövedelmező?
a német után a legtöbb gazdasági kapcsolata Mo.-nak az olasz cégekkel van, olvass utána.
én mindenképp az olaszt javasolnám, mert németül rengetegen tudnak, egy leszel a sok közül, de olaszosokból hiány van.
egy német cég angollal is felvesz, mert a kommunikáció nyelve még a német multiknál is az angol, vagy a német mellett az angol.
de az olaszok rosszabbul állnak idegen nyelvtudás terén, és jobban megbecsülik az olaszosokat.
mondom ezt úgy, h. tudok németül, de olaszt is tanulok.
amire még nagy kereslet lenne, mert szintén kevés van belőle, az a francia.
nagyon kár, hogy sokak fejében az olasz, tévesen, úgy él, ami szép nyelv, de a munkaerőpiacon nem hasznos.
meglehetősen keveset tudtok a gazdasági, kereskedelmi, külkapcsolati helyzetről, ha ezt mondjátok.
meg nem veszitek figyelembe, h. mivel kevesebben beszélik itthon, ezért nagyobb rá a kereslet is.
az sem elhanyagolható, h. előbb megtanulható, mint a német.
Nézd meg az álláshirdetéseket kérdező. Olasz tudással van 2, némettel 8 meghirdetve. (Most csak mondtam valamit az arányok személtetésére). Az olaszt egyáltalán nem lehet kamatoztatni itthon. Azoknak van igaza sajnos, akik azt mondják a német hasznosabb.
Az olaszra nincs kereslet.
1-es, de nagy butaságot írtál!
„Korábban arra a kérdésre, hogy miért tanulsz olaszul, ritkán érkezett olyan válasz, hogy a munkalehetőségek miatt, az utóbbi pár évben azonban egyre többször említik az okok között. Aki jól beszél olaszul, és mellette még angolul is, sok lehetőség közül választhat. A multicégek mellett olasz cégek is működtetnek Budapesten irodát, emellett a hivatalos intézményeknél, a kulturális társaságoknál és gasztronómiai területen is van elhelyezkedési lehetőség” – mondja Stefano Bistacchi.
Magyarországon körülbelül 2500 olasz cégnek van székhelye vagy telephelye, ahol több mint 30 ezren dolgoznak, de nem csak ezek a vállalatok keresnek olaszul vagy olaszul is beszélő munkatársakat – az Eduline által átböngészett álláshirdető portálokon jelenleg is több tucat olyan irdetés van, amelynél alapfeltételként vagy előnyként nevezik meg az olasznyelv-tudást. Számos SSC – shares service center, vagyis a multinacionális cégek bizonyos tevékenységeit, például a számlázást-könyvelést, a beszerzést, az ügyfélszolgálatot, a HR-t vagy az IT-feladatokat ellátó szolgáltató központ – keres például olyan munkavállalókat, akik az angol mellett egy második nyelvet is beszélnek. Sok esetben ez a második nyelv az olasz.
Az SSC-k mellett találtunk olaszul beszélőknek szóló álláshirdetést külkereskedelmi cégektől, nagy telekommunikációs vállalatoktól, légitársaságtól, kávézólánctól, logisztikai és árufuvarozással foglalkozó, munkaerő-toborzással és -kiválasztással foglalkozó cégektől, és persze nem maradnak ki a hirdetők sorából az olaszt oktató középiskolák és nyelviskolák sem. Nem véletlenül: az olasz az Európai Unió harmadik, egyben a világ nyolcadik legnagyobb gazdasága, a "made in Italy" egy néhány évvel ezelőtti felmérés szerint a harmadik legerősebb "brand", csak a Coca-Cola és a Visa előzi meg, az olasz (Olaszország mellett) Vatikánban, San Marinóban, Svájcban, Szlovénia és Horvátország egyes régióiban is hivatalos nyelv, emellett pedig az Európai Unió huszonnégy hivatalos nyelvének egyike. Az olasszal az sem fog mellé, aki a turizmusban akar elhelyezkedni, és nincs ellenére a külföldi munka - Olaszország a világ ötödik legnépszerűbb országa a turisták körében. Hogy miért, azt aligha kell magyarázni."
forrás: eduline
7
nem, a valóság az, amiről a cégadatok, az adekvát szakértők, a gazdasági statisztikák szólnak!
nem te mondod meg a tutit ebben, akinek lövése nincs a témáról, hanem mondjuk Stefano Bistacchi, ami az általam idézett cikkben is nyilatkozott.
9
okostóni! nem tudsz olaszul, nem látod át a dolgokat, de nyomod a rizsát!
Magyarországon körülbelül 2500 olasz cégnek van székhelye vagy telephelye, ahol több mint 30 ezren dolgoznak... azért elhiszed, hogy ezek az emberek egyszer ültek HR-es előtt, hogy keresték és felvették oda őket?!
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!