Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolban mitől függ, hogy?

Spanyolban mitől függ, hogy?

Figyelt kérdés

Mihez írok es ..., soy ..., se ...

ezeket nem értem.

Vki esetleg?

Köszönöm


2010. okt. 23. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Es = van. Egyesszám harmadik személyű alany (ő, vagy egyesszámú főnév) mellé írod.

Soy = vagyok. Egyesszám első személyű alany (én) mellé írod.

Se = magát. Ez visszaható névmás, olyan igék mellett kell ragozni, mint amilyen pl. a lavarse (mosakodik, azaz mossa magát) stb. Meg persze van még más jelentése is, de ha ezekkel a dolgokkal még nem vagy tisztában, akkor nagyon az elején tarthatsz a tanulásnak, nagy valószínűséggel csak ez kell.

2010. okt. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszii
2010. okt. 24. 14:36
 3/6 A kérdező kommentje:

Ilyen példamondatokat tudna vki írni lécci?

H BP-n lakom, Dani a nevem, tanuló vagyok a csík gimiben, angolul és magyarul beszélek, 15 éves vagyok, 19959-ben születtem, 3 testvérem van, apukám mérnök, anyukám orvos, stb. ilyesmiket

köszönöm

2010. nov. 7. 11:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Hola, yo soy Dani. (Yo) vivo en Budapest. (Yo) todavía estudio. hablo inglés y húngaro. (yo) naci en 1995. (yo) tengo tres hermanos. mi padre es un ingeniero y mi madre es medicó.



lefordítottam. (: a yo-kat el lehet hagyni, úgy is értelmes, ha még van kérdésed csak nyugodtan (:

2010. nov. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

es >> (he/she/it) is, az angoltól eltérően magában is használják, sokszor lehagyják a névmást, mert a ragozásból kiderül, hogy hányas szám hanyadik személy... ez az egész nyelvre jellemző.

soy >> (I) am, detto

se >> egész más tészta, visszaható névmás e/3, vannak igék, amikhez mindig hozzá kell tenni, van, amihez hozzá lehet és akkor mást jelent, meg van még pár ilyen-olyan nyelvtani funkciója, de az még soká fog neked kelleni :). Gondolom, ott találkoztál vele, hogy "se llama". Ez a kettő együtt jelenti azt, hogy "hívják valahogy/valaminek", a llamar magában, az csak simán hívni, mondjuk telefonon.

2010. nov. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2010. nov. 8. 17:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!