Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért panaszkodnak sokan,...

Miért panaszkodnak sokan, hogy az iskolában nem lehet megtanulni normálisan angolul vagy németül?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom, hogy az iskolai nyelvóra semmit se ér. Meg hogy nem a valódi nyelvet tanítják. Meg hogy nem jól tanítják. Ezek lehet, hogy igy vannak, lehet, hogy nem.

De: Miért, mit vártak? Ki gondolja, hogy elég, ha egy magyar származású tanár magyaráz, aztan különféle feladatokat gyakorolnak heti háromszor max. négyszer egy 15-20 fős csoportban?

Nem inkább a saját befektetett energiánk számít? Miért az iskolára fogjuk, ha nem tudunk angolul, németül?



#német #angol #myelvtanulás
jan. 18. 18:55
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"él éve még tavaly nyáron unaloműzés céljából elkezdtem a Duolingoval németül tanulni"

Ja, és ott állt feletted egy mexikói kartellkatona, rád szegezve a Berettát, hogy nehogy esetleg átválts a duolingóban az angolra, ugye?

jan. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Metionin ***** válasza:
Sajnos sok szar tanár van. Nekünk gimiben az angol óra abból állt, hogy a tanár felírt a táblára egy szöveget különböző témákban pl. a reggeli programom, egyszer felolvasta, majd be kellett magolnunk és felmondanunk. Az óra nagy részében minket szidott a tanár, hogy nem igaz, hogy nem tudunk angolul, ennyi idősen már kéne, a bibi viszont az volt, hogy mi a kezdő csoport voltunk, azok, akik általánosban nem angolt tanultak. 4 év alatt nem tanultam meg egy értelmes, összetettebb mondatot összerakni. Ellenben a némettanáraim mind jók voltak, németül meg is tanultam órán.
jan. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

#21 képzeld angolt is tanultam/tanulok rajta, de úgy gondolom a kérdés nem az én személyes tanulási módjaimra irányult. Pusztán csak egy egyszerű példával szemléltettem, hogy mennyire alacsony színvonalú az iskolai oktatás, hogy egy egyszerű telefonos app is túlszárnyalja. Nem értem mire ez az ellenségeskedés, csak jó tanácsként írom neked, hogy ez az oldal nem azért van, hogy frusztrációd itt vezess le.

További szép estét!

jan. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!