Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » S.O.S.! Kb 2 mondat angolul....

S.O.S.! Kb 2 mondat angolul. Segítenél? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Beteg vagyok, ezért le kell mondanom a ma jövő angoltanárom, aki nem tud magyarul. Átfordítanád nekem ezeket a mondatokat angolra:


Reggel óta nagyon nem érzem jól magam,ezért sajnos nekem nem jó a mai időpont.Viszont várlak jövő kedden 4-kor.További szép napot!



Előre is köszi,annak,aki segít. :)


2010. okt. 22. 10:27
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
I don't feel well myself since this morning,so unfortunately the today's time is not good for me.I will wait for you on the next friday at the time of 4.Have a good weekend!
2010. okt. 22. 11:27
 12/25 A kérdező kommentje:
ez így nagyon rossz lett?
2010. okt. 22. 11:27
 13/25 anonim ***** válasza:

Nem, annyira nem lett rossz végülis, főleg ha tanulod az angolt... legalább tudja a tanárod, hogy van még mit tanítania...

A legrosszabb rész:I don't feel well myself - a myself-et ne nagyon használd a jól érzem magam/rosszul érzem magam kifejezésekor, mert ahogy hallom angol ismerősöktől, enyhén szexuális felütése van... :)

Egyébként pedig nem értelek, össze-vissza írod az időpontot: most kedd négy, vagy kedd kettő, vagy péntek négy?

Mert amit az üzibe írtál neki, a friday, az pénteket jelent...

Ha rosszul írtad, akkor írj neki korrigálást:

I'm sorry I gave the wrong day for the next meeting: ... és elírod a jó verziót.


Nincs gáz, de a webfordítókat és a gépi fordítókat messziről kerüld a jövőben!


25/N az angoltanár

2010. okt. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
keddet nem írtam semikor,pénteket akartam és azt is írtam és köszi a választ :)
2010. okt. 22. 12:38
 15/25 anonim ***** válasza:
Ja, a kérdésedben kedd van. De akkor jó minden, szép napot!
2010. okt. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
ja,az véletlen volt
2010. okt. 22. 12:42
 17/25 anonim ***** válasza:

25N Angol tanar,

Off topic, de legyszives kifejtened, hogy milyen modon van enyhe szexualis felutese a "myself" hasznalatnak. Ha azt irod, hogy touching myself, yes, it does sound sexual. Szerintem, amit kerdezo kerdezett, ha ugy irja, hogy I don't feel well myself, akkor az ugy hangzik, hogy esetleg a tanarno ertesitette, irta, hogy nem erzi jo magat, erre kerdezo visszavalaszol, en se nagyon jol erzem magam. Nem okoskodas, de felfigyeltem valaszodra, erdekel, hogy megis honnan jott a theory.

2010. okt. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Ez nem theory, ezt az angol ismerőseim mondták, miután hasonlóképpen böktem ki, mint a kérdező, és megmosolyogtak :)

Nem mentünk bele, de később itthon is hallottam, hogy a "feel myself" nem használandó együtt, ha a jól érzem magam/rosszul érzem magam - féléket akarsz kifejezni.

Abban viszont igazad van, hogy a kérdező mondatában a szórend valóban inkább a személy kihangsúlyozására irányul.

Azért akartam mégis erre felhívni a figyelmet, mert az angoltudását és az üzenet előzményeit elnézve nem hiszem, hogy az volt a célja (az angoltanára nem beteg, hiszen jönni akart órát tartani...), egyszerűen csak vissza akarta tükrözni a magyar mondat "magam" névmását.

Ennyi.

Szép napot!

2010. okt. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Ja, a lényeget kihagytam: a touch myself-hez hasonló jelentése, vagy konnotációja van a feel myself-nek is.
2010. okt. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Kossszonom, de azt hiszem hogy egy kicsit tul komplikalod a dolgokat. Nagy kulonbseg van, a "I don't feel well myself", es a "feel myself" kozott.
2010. okt. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!