Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 41 évesen elkezdenétek angolul...

41 évesen elkezdenétek angolul tanulni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 22:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
53%
Én 35 évesen kiköltöztem Angliába pedig egy szót sem tudtam angolul.Most 38 éves vagyok és egy szót sem tudok angolul..Pedig még tanfolyamra is jártam..Egyszerűen nem tudok nyelvet tanulni..Egy jó megoldásnak én nagyon örülnék,mert már kínos,hogy csak motyogok..
2010. okt. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
76%
Természetesen elkezdenék, mint ahogy el is kezdtem (igaz, nem angolul, hanem spanyolul). pedig a 64. évemet kezdtem el taposni. Ön egyáltalán nincs elkésve a 41 évével, hiszen a jó pap is holtig tanul. Sok sikert hozzá!
2010. okt. 22. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
80%
Soha semmit nem késő elkezdeni! Már csak az elhatározás is fél siker!
2010. okt. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
67%

Ez a válasz 61%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 89%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:07 -nek!


3 éve alatt nem tudtál megtanulni angolul? Nem a csodát kéne várni egy-egy módszertől, vagy álmodozni, hátha ragad, hanem keményen nekifeküdni.

2010. okt. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
73%

: ma 11:44

Nekem írtál így válaszolók neked!

Nem a csodát várom..Minden nap 3 órát tanulok otthon,és 1 órát tanfolyamon..Sajnos halláskárosult vagyok,így sokkal nehezebb nekem tanulni mint neked! Ha olvasni kell akkor bármikor kiolvasok egy angol könyvet,amit szokta mis..Ha angol felirattal megy a film akkor olvasás alapján értem mit mondanak..De ha nincs szöveg akkor a rossz hallásom miatt bizony nem hallom ki a szavakat rendesen és ez már gond!

Mielőtt még kioktatnál,hogy miért nincs halló készülékem,nos felvilágosítalak,hogy azért nincs mert nagyon drága és a TB nem támogatja..Nem vagyok gazdag ember,és nincs 1000-1500 fontom hallókészülékre..

De tudod kedves,én itt élek kint Angliában,és ha ilyen lassan is,időm bőven van.Előbb-utóbb csak ragad rám valami..

2010. okt. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
55%

"Én 35 évesen kiköltöztem Angliába pedig egy szót sem tudtam angolul.Most 38 éves vagyok és egy szót sem tudok angolul..Pedig még tanfolyamra is jártam..Egyszerűen nem tudok nyelvet tanulni..Egy jó megoldásnak én nagyon örülnék,mert már kínos,hogy csak motyogok.."


Ebben nem azt írod, hogy nem hallasz, hanem, hogy egy szót sem értesz, egyszerűen nem tudsz nyelvet tanulni, és sehol semmi a fogyatékosságról. Nem hiszem, hogy ezt bárki úgy értelmezte volna, hogy fizikális akadályaid vannak.


Egyébként milyen megoldásra gondoltál? A hallókészüléken kívül nincs jobb ötletem, és minek kell rád ragadjon bármi is, ha tudsz angolul, csak nem hallod, amit mondanak. Kicsit híján van a logikának, amit írsz.

2010. okt. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
15%

ma 14:07

nem kértem sem tanácsot,sem ötletet..Inkább a kérdésre válaszoljál!Ne nekem..

2010. okt. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
55%

"Egy jó megoldásnak én nagyon örülnék,mert már kínos,hogy csak motyogok.."


Nálam ez már tanácskérésnek minősül. Szeretnél egy jó módszert, nincs ezzel gond. Egyébként néma is vagy, hogy motyogsz? Ha igen, bocs... :P

2010. okt. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
47%
Bár, ha belegondolok a halláskárosultak többsége valóban nem tud beszélni. Ez esetben is h*lye voltál, nem kell kimenni, ezzel még itthon is nehéz élni. Viszont még mindig nem értem miért kell ragadnia rád a nyelvnek, ha közel felsőfokon ismered, legalábbis egy igényes könyv ki olvasata erre utal.
2010. okt. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

ma 14:33

Ne keverd a halláskárosultakat a süket némákkal.Inkább ne mondj semmit,ha fogalmad sincs a kettő különbségéről..

Nem süketnéma vagyok,csak halláskárosult..Tudok beszélni.elég szépen.Meg súgom írni és olvasni is tudok.

Hogy miért élek kint ahhoz neked végképp semmi közöd.

Talán nehéz volt értelmezni az előző kérésemet.

Ne nekem írj hanem válaszolj a kérdezőnek..Értesz?(ezt hallani sem kell,csak elolvasni)Még egyszer ne nekem írj..mert már kezdem azt hinni hogy vagy értelmetlen vagy,vagy egy kötekedő alak,aki mások kárán csak örül...

(nem kell kommentálni)

2010. okt. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!