Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kell ezt az angol...

Hogyan kell ezt az angol mondatot értelmezni?

Figyelt kérdés

Has Jane done any housework?


A "has" a have E/3 alakja, ami birtoklást jelent. De miért indokolt ezt ide rakni!?

Fura ez az angol logika.


Valaki érthetőbbé tenné?


2023. nov. 13. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert present perfect igeidő. Ez nem a birtoklást fejezi ki itt, hanem egy igeidőt, ami azt fejezi ki, hogy valaki csinált valamit a múltban, aminek a jelenre is hatása van. Szóval hogy csinált e bármi házimunkát, aminek az eredménye látszik most is.
2023. nov. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a nyelvtani szerkezet és ugyanez a logikai bakis kérdés már szerepelt nemrég. Ha nem ugyanaz vagy, akkor nem értem, miért van ennyi fura madár, aki nekiáll egyedül angolozni, és nem neki való szövegekkel próbálkozik...
2023. nov. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2


Visszaolvastam, és feltehetően rám gondolsz. De a másik kérdésben a has nem a mondat elején, hanem a közepén volt. Én a has szót present simple-ben tudom (még) csak használni, nem tudtam, hogy a present perfectben is szerepelhet a mondat elején, így nem esett le, hogy ez ugyanaz az igeidő, amit már megmagyaráztatok. 😅


Nekem való szövegekkel próbálkozom. Jelenleg a There is/There are, some/any résznél járok, és OTT hozta a tankönyvem ezt a példát. Arról nem tehetek, hogy bekerült oda egy present perfect-es példa.


#1


Köszönöm a választ.


Mint említettem, én még nem tartok a present perfect-nél, csak belebotlok ilyen mondatokba is... >__<

2023. nov. 13. 18:15
 4/6 A kérdező kommentje:

Mármint a lineáris tanulásnál, amikor haladok témáról-témára, akkor ott elvileg nekem való szövegek kellene, hogy előjöjjenek, és ha előjön, akkor azzal foglalkozom.


Csakhogy én fel akarom gyorsítani a tanulást, ezért nehezebb angol szövegeket is olvasok, idegen nyelvű YouTube videókat nézek, stb... és ott vannak nehezebb szövegek is. Aztán ha látok ott valamit, ami feltűnik, utána nézek. Így már infókat kapok egy olyan dologról, ami a lineáris (tematikus) tanulás során még előrébb van.

Például most már megtanultam, hogy a have/has egy segédige is egy másik igeidőben. Ha elérkezem a present perfect-hez nem nulláról fogok neki menni.

2023. nov. 13. 18:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha már így belemásztál:

A have az egyik legsokoldalúbb ige ebből a szempontból, ugyanis még műveltetésre is használt.

I had my hair cut this morning.

Levágattam a hajam ma reggel. (nem én vágtam le és nem is perfect szerkezet, nincs ott mögötte másik ige.)


Plusz simán lehet a have ige különféle alakja egymás mellett, mikor segéd és főigeként is szerepel, pl: past perfekt esetén .

pl: 3. rész itt a linken.

[link]

2023. nov. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A present perfectet 18 esetben használják. Jövő héten tanuld meg ebből a hetediket, és majd a present perfect tanulásakor azt már tudod.
2023. nov. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!