Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet különbség C1 és...

Hogyan lehet különbség C1 és C1 között?

Figyelt kérdés

Kicsit talán bugyuta a kérdés megfogalmazása, de a kérdésem a következő:

Néztem magyar C1-es nyelvvizsgákat csak kíváncsiságból, Telc, Euro stb, illetve néztem Cambridge Advanced C1-es vizsgát is. Ami feltűnt, hogy a magyar vizsgák jóval könnyebbnek tűnnek, a nyelvtani szerkezetek sem olyanok mint a CAE. Ha mindkettő a a CEFR alapján van, hogy lehet ekkora a különbség?



2023. jún. 25. 08:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%
C1-en ugyanaz a követelmény, rossz a szovegertesed.
2023. jún. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2%

"a magyar vizsgák jóval könnyebbnek tűnnek, a nyelvtani szerkezetek sem olyanok mint a CAE"


What? Hogy lenne már egy nyelvtani szerkezet más két nyelvvizsgán? :D gondolkodni, vagy valami?


C1 tudással minden nyelvtani szerkezetet ismerni kéne.

2023. jún. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nincsen gond a szövegértéssel. Angol szakos hallgató vagyok, csakis kíváncsiságból nézegettem a vizsgákat. Feltűnt, hogy olyan szókincs szükséges a CAE -hez ami a magyar felsőfokhoz nem kell. Nyelvtani szerkezetekkel szintén nem találkoztam magyarban, ami van CAE-ben, gondolok itt had it not been for, but for, should you, little did.. stb..


Nagyon sok vizsgát nem néztem meg, szóval teljesen lehetséges, hogy tévedek, de ez volt az első benyomásom.

2023. jún. 25. 09:04
 4/15 anonim ***** válasza:
26%

Az inversion még csak nem is felsőfok, valahol közép-felső között van tanterv szerint...


Mi a kérdés? Egyértelmű, hogy ez a szerkezet felsőfokban jelen van. Az, hogy te épp nem találkoztál vele egy 10oldalas feladatlapban, nem jelent semmit.

2023. jún. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ne csak a feladatokat nézd, hanem a javítási útmutatókat is!
2023. jún. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Annyi eszetek sincs mint a porcelán bocinak a vitrinben. Ha egyszer nem ismeritek a Cambridge vizsgákat, akkor minek szóltok bele, hogy nincs különbség? Nézzetek meg már egyet. Jelentős a különbség. De mivel az egyes magyarok között is nagy különbség van, hát nem különösebben érdemes pont ezzel foglalkozni. Aki tudja, tudja, és aszerint értékeli az eredményeket. Aki a papírra megy, az meg megkeresi a dexamot vagy mit. Emlékezzünk a papír miatti roma nyelvvizsgákra. :D
2023. jún. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Nézzetek meg már egyet."

Linkelj be egyet mindenre kiterjedő javítási útmutatóval együtt, hogy lássuk azt is, hogy hogyan pontozzák a fogalmazásban meg a szóbeli vizsgán a nyelvtant, meg minden ilyesmit.

2023. jún. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Az inversion még csak nem is felsőfok, valahol közép-felső között van tanterv szerint..."

Itt van a hivatalos csoportosítás, szerinted mely szintre kell tudni az inversiont? :D

[link]

2023. jún. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mit gone kez mit jelent az “advanced”?

Cambridge Advanced C1


En is neztem a magyar C1 vizsgakat. Elo bszedben a B2-nek felel meg, illetve kozep foknak. Ez szolj a vizsgaztatokra es a vizsgazokra is. Gyenge az elvaras.

2023. jún. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Az Elte honlapján ilyet találtam C1-es vizsgahoz. Számos elérhető pdf formában, CAE sample is -hivatalosan letölthető.


If you never save any money, you live from hand to .... .



A mouth B/ purse C/ hunger D/ pocket



1. A car broken down in the middle of the road is ........ .



A/ a delay B/ a hindrance C/ an obstruction D/ an inhibition



2. This is by no ………...… the first time I’ve had to warn him – he really has no excuse!



A/ consideration B/ way C/ means D/ degree.



3. Jack: Ms Lee is always aware of what’s happening in the office. She’s extremely competent, isn’t she?


Jill: Yes, she’s certainly on the .......... .



A/ ball B/ level C/ mark D/ line



4. I suggested in a hesitating way that what my friend was doing was wrong.



A/ scrupulously B/ tentatively C/leniently D/ apprehensively

2023. jún. 25. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!