Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Betegségek nevei angolul?

Betegségek nevei angolul?

Figyelt kérdés
Elég nehéz feladat egyedül kigyűjteni egyedül a legáltalánosabb betegségek neveit angolul, hiszen magyarul sem jut eszembe azonnal csak néhány, az orvosi szótárak pedig több ezer szakszót tartalmaznak amiből elég hosszadalmas lenne kiválogatni a fontosakat. Éppen ezért szeretnék minden segítő kedvűt megkérni, soroljon fel annyi angol-magyar betegség jelentéspárt, amennyit csak tud, vagy ha nem tudsz angolul, az is jólesz ha magyarul mondasz pár közismert betegséget, majd én kikeresem szótárban. Köszönöm előre is.
2010. okt. 10. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Közismert betegség?

Megfázás, influenza, nátha, cukorbetegség, migrén, hüvelygomba, gyomorfekély, rák, leukémia, agyhártyagyulladás, agyvelőgyulladás, tüdőgyulladás, tüdőembólia, trombózis, hólyaghurut, aranyér, alzheimer kór, parkinson kór, érelmeszesedés, szívroham, pánikbetegség, depresszió, ekcéma, allergia, szénanátha, stroke, szívroham, anorexia, bulemia, hasmenés, sérv, székrekedés, impotencia, visszér, AIDS, magasvérnyomás...

2010. okt. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Érelmeszesedés, mióma, csontritkulás, herpesz, sárgaláz, szürkehályog, zöldhályog,vesekő, vakbélgyulladás, hasnyálmirigy-gyulladás, gyomorfekély.

Remélem tudtam segíteni:)

2010. okt. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A betegségek nevei angolul nagyrészben latinul vannak amúgy.
2010. okt. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2010. okt. 10. 19:57
 5/6 anonim ***** válasza:

diabetics, high blood pressure, cancer, cold and flu, high cholesterol, jaundice, dementia, dengue fever, arthritis, dyslexia, short/long sightedness,

chicken pox, irritable bowel syndrome, leukemia, shingles, tinnitus, meningitis, osteoporosis, polio, warts, thrush, hepatitis A, B, C, D, E, measles,

ulcerative colitis, chronic fatigue syndrome, muscular dystrophy, warts,appendicitis,

2010. okt. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Edina-Zoe válasza:

Mar engem is erdekelt regota,hogy mi micsoda angolul es ezttalaltam:

[link]

2012. okt. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!