Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A hogy nézel ki angolul az...

A hogy nézel ki angolul az what do you look like ugye?

Figyelt kérdés
2010. okt. 3. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%
How do you look like?
2010. okt. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

WHAT do you look like?


Mikor angolra fordítunk ritkán mondunk szó szerint ugyanúgy dolgokat mint a magyarban.


A "how" jelentése inkább: hogyan illetve milyen módon?


Ha ezzel kérdezed meg, más a jelentése.

Pl.:


How do you look like you haven't been crying?


Nem szó szerint de ezt jelenti:

Mit csinálsz, hogy úgy nézz ki mintha nem sírtál volna?

2010. okt. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A te variációd a helyes.
2010. okt. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
danke :D
2010. okt. 4. 15:32
 5/11 anonim ***** válasza:
Najó, megkérdeztem egy angolt, és egy angoltanárt. Egybehangzó véleményük szerint mindkettő jó, de a How do you look like? az kicsit finomabb. Az a sírós mondat meg elég csálé angolul, kicsit hibás. Szóval így is írhatod, igen.
2010. okt. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A how do you look like semmi esetre se lehet helyes, akárkit is kérdeztél. Névtelen interneten bárki arra hivatkozik, amire akar. A like elöljáró, kizárólag főnévvel illetve főnevet helyettesítő névmással/kérdőszóval állhat, mint például a what.
2010. okt. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
micsoda vita kérem :D
2010. okt. 4. 22:58
 8/11 anonim ***** válasza:

Írjátok google-be idézőjelek közé: "how do you look like"


Lehet hogy hibás, de akkor is használják. Tudom hogy nem minden találatot angol írt, de azért ki lehet szűrni.


Pl.:


[link]

2010. okt. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez egy teljesen más szerkezet, arra a bonyolult mondatra példa, amit az első válaszodban írtál. Hogyan tudod megoldani, hogy úgy nézz ki, mintha ...

A kérdező nyilván nem erre az extrém, gyakorlatban szinte elő nem forduló szerkezetre gondolt, hanem arra a teljesen hétköznapi mondatra, hogy hogy nézel ki. Az pedig what do you look like? A belinkelt mondatnak a kérdezett öt szó csak egy önmagában értelmetlen része, a mondat ahhoz hogy értelmes legyen, folytatást kíván. Az eredeti kérdés viszont így megáll, ahogy van.

2010. okt. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Így igaz, tudom hogy a kérdező nem erre gondolt. Csak leírtam, hogy ilyen is van.

Lehet, hogy nem voltam egyértelmű, de nem azt akartam mondani hogy a kérdező mondatába is helyes lenne a "how".

2010. okt. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!