Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek beszédhibával...

Kissarc kérdése:

Szerintetek beszédhibával meglehet tanulni franciául?

Figyelt kérdés
Nem tudom kimondani az R betűt és megszeretnék tanulni angolul, németül, franciául, spanyolul és latinul. Szerintetek lehetséges? Mert ugye a franciába nagyon sok R betű van...
2010. okt. 2. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de a franciák raccsolnak. Te raccsolsz? Vagy hogy hogy nem tudod kimondani? Mert akár még kifejezetten jól is jöhet. Amúgy meg bármiylen nyelvet megtanulhatsz tökéletesen, beszédhibától függetlenül. Én épp Franciaországban élek, és már találkoztam két pöszével :) Lehet érteni, és nincs abban semmi rossz.


25/L (franciatanár, Lyonból)

2010. okt. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
Miért ne? Esetleg meg kellene tanulnod kínaiul, oroszul, japánul, törökül és jiddisül is, nem?
2010. okt. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Franciában nem sima "r" van, hanem olyan franciás :D De tudtommal azt sem mindenhol úgy mondják, hanem talán csak északon. Amúgy angolt simán tudsz rendesen beszélni, ott csak ilyen nagyon összenyomott "r"-et kell mondani, németül is tudsz, mert ott meg ilyen színtelen, németes "r"-et kell "mondani"(nem igazán kell megerőltetnie magát senkinek, hogy ki tudja mondani :D), spanyolul és latinul pedig pergetett "r"-et kell mondani(a latinban is, tudtommal). Amúgy szoktad gyakorolni az "r" kimondását? Lehet, hogy jó lenne, ha elmennél logopédushoz, hogy megtanuld kimondani, mert hát a magyarban is pergetetten mondják. Sok szerencsét :)
2010. okt. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Persze hogy megtanulhatsz, hisz magyarul is beszélsz, és végülis megértenek, nem? :) De ezt most döntötted el, hogy ennyi minden nyelvet meg fogsz tanulni? Mert akkor inkább egyenként, szépen fokozatosan, ne vállald túl magad, mert akkor az egészből semmi se lesz! Sok sikert! :)
2010. okt. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Én se tudom kimondani az r betűt,mégis tanulok angolul és olaszult,habár nem vagyok jó angolból,de az nem ennek köszönhető.
2010. okt. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen megértik amit mondok. Sőt sokszor észre se veszik. Meg hát nem annyira foglalkoznak vele. A nyelveket én is külön-külön szeretném tanulni. Egyszerre maximum kettőt.

Néha kimondom az "R" betűt, néha "J" betűt mondok helyette, és van olyan is amikor nem mondok semmit. Csak azért gondoltam hogy nehéz vagy nekem nem menne mert ugye a franciában pergetnek..ami nekem megy is de a szavakat már nem tudom így be oldani...

2010. okt. 2. 12:57
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne tanulhatnál meg? Más országokban is élnek beszédhibás emberek :)
2010. okt. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A franciában tudtommal nem pergetnek, hanem valami fura, franciás "r"-et mondanak helyette. Nem gondoltál mág rá, amúgy, hogy elmenj logopédushoz? Vagy szoktad gyakorolni otthon az "r" kimondását?


harmadik

2010. okt. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok, a franciatanár:

Nagy tévedésben vagy, a franciák nem pergetnek (a Québec-i franciában igen, de gondolom, nem arra gondolsz). Ha j-t, vagy semmit nem mondasz helyette, akkor akár tökéletes is lehet a francia beszéded.

2010. okt. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A franciát, spanyolt és latint szét kell választanod. Latinban pergetős r-et rekonstruáltak, de nem nagyon kell majd megszólalnod azon a nyelven. Másrészt magyarul már beszélsz, és félre sem értenek a kis beszédhibád miatt. Sőt, szebben beszélhetsz angolul, franciául és németül, mint az, aki nem raccsol! Sok sikert!
2010. okt. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!