Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Igaza van az angol tanárnőnek...

Igaza van az angol tanárnőnek az angol tanulásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egyszer kérdeztem tőle, hogy ha az angol a legkönnyebb nyelv, akkor mi lesz azzal, aki nehezebb nyelvet (pl. németet) szeretne tanulni, de nem tud megtanulni angolul.


Erre ezt a választ adta:


"Aki nem tud megtanulni angolul, az lusta".


Szerintetek igaza van?


2022. aug. 23. 20:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért akármelyik nyelv ABC rendszerét megtanulhatja bárki, lehet valakinek hosszabb-rövidebb idő nyelvtől is függően, de a nyelvtanulás nem merül ki az ABC-ben, még alapszinten sem, hagyjuk már ezt. A nyelvtanulásnál a nyelvtan, ragozás, kiejtés, stb. szempontok döntik el, hogy ki hogyan tud és milyen gyorsan egy nyelvet, a magyar nyelvben például van magánhangzó-harmónia, míg a japánban nincs, nem az ABC a lényeg. És amúgy igen, egyetértek 9-sel, az európai nyelvek kb. 20-40 betűs ABC rendszerét nem egy nagy művészet megtanulni, ellenben nekünk a japánból van kb. 100 hiragana, 100 katana, és akkor ott a többezer kanji, és akkor arról nem beszéltünk, hogy az írásuk módja, összeolvasásuk sem csak olyan egyszerűen történik, mint nálunk.
2022. aug. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
94%

1980-ban azt mondtam volna, hogy nincs igaza.

2022-ben azt mondom, tökéletesen igaza van.

Aki meg akar tanulni egy nyelvet, annak ma minden lehetősége meg van rá.

Akarni kell.

2022. aug. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
97%

"Nyelvtanulásnál igenis vannak emberek akiknek van érzékük a nyelvekhez és vannak akiknek nincs."


Nyelvtanárként mondom, hogy ez a legnagyobb tévhit az emberek fejében, ami a nyelvtanulással kapcsolatban él. Egyben el is veszi az alanytól a lehetőséget, hogy felelősséget vállaljon a saját előrehaladásáért.

Akárki meg tud tanulni egy nyelvet olyan szinten, hogy folyékonyan beszélgessen az őt érdeklő témákról, ha akarja. Akinek "nincs nyelvérzéke" annak nem a nyelvérzékével, hanem alapjában véve a tanulástechnikájával van gond, valamint a tanáraival, szüleivel, akik elhitették vele, hogy neki ez úgy sem fog menni. Hatalmas károkat okoznak az ilyen címkék, amiket ránk aggatnak. Le kell tenni őket és elkezdeni tanulni tanulni.

2022. aug. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
13-as, az a baj, hogy például az én szakmámban nem az engem érdeklő témákról kellene tudni megtanulni angolul, ami most is menne, hanem magabiztosan felsőfokon bármiről, különösen a munkához kapcsolódó szaknyelv terén, és igazából szerintem a középszintű érettségi anyaga az, ami az általános témákról szólt még úgy 5 éve, de akinek kell a szakmájához, annak ez a szint édes kevés, és afelett van már viszont a nehézségben is egy minőségi ugrás. Egyébként, senki nem mondta, hogy a nyelvérzék hiánya lehetetlenné teszi a tanulást, pusztán csak nehezíti, az igaz, hogy a tanulási technikán sok múlik, és ami működik A és B személynek, nem jön be C és D-nek, és a jó módszer megtalálása a legnehezebb.
2022. aug. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 NTBS ***** válasza:
Szerintem nincs.
2022. aug. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Thunderfairy ***** válasza:
Saját magam után mondva, igaza van a tanárnőnek.
2022. aug. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

ha ez nem egy anonim oldal lenne, megkérnélek, írd meg a tanárnő nevét, hogy hozzá még véletlenül sem...

ez a fekete pedagógia, és full ostobaság és lekezelő, amit mondott.

2022. aug. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

#17


Pedig jó tanárnő, én bírom.

2022. aug. 24. 17:42
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem ez arra emlékeztetett, amikor olvastam facebookon valaminek a posztja alatt, hogy egy matektanárnő kiírta, hogy a matek csak annak nem megy, aki lusta megtanulni. Ha minden csak a befektetett energián múlna, akkor már minden főznikedvelő ember sztárséf lenne, minden táncolni kedvelő ember táncművész lenne, mindenki, aki szeret énekelni, operaénekes lenne, stb... Csakhogy, a valóságban valakinek vagy van valamihez érzéke, tehetsége, vagy nincs. Én is imádok magamnak énekelni, próbáltam is sokat gyakorolni még régen, de miután nem születtem ilyen tehetséggel, legfeljebb arra jó a hangom, hogy megfájduljon mások füle, sajnos hangot és ritmusérzéket nem lehet kifejleszteni. Sok ember jó matekból és fizikából, mégsem érti mindegyikük Einstein relativitáselméletét és tudja megfejteni a tér-idő rejtélyeit. Lehet sok energiabefektetéssel mindent fejleszteni egy bizonyos szintig, a kérdés az, hogy mi az a szint, amit meghúzunk, de azontúl már csak nagyon lassan és nehezen lehet haladni, és egy idő után már nincs tovább, mert az ember is ahogy öregszik, a korral nem felfelé épülnek az érzékei, képességei, hanem lefelé, vagy stagnál. Semmilyen nyelvből nem lehetetlen eljutni az úgynevezett küszöbszintig, ami még pár éve a sima középszintű érettségi szintje (B1) volt nagyjából. Pláne annyi év alatt, amennyi alatt tanulni kell a nyelvet az iskolában. Ha ezt vesszük az angol nyelv megtanulásának, akkor aki idáig nem tud eljutni mai gyerekként, annak vagy nagyon-nagyon rossz tanára van, vagy valóban lusta. Ugyanakkor ez a szint, ami a sima érettségi szintje, csak mondhatni egy alapszint, ezzel az ember még tévét sem tudna nézni angolul úgy, hogy folyamatosan mindent megért, dolgozni meg ezzel a szinttel egyszerűen nem is lehet idegen nyelven. Viszont munka, esetleg család mellett nem az van, hogy az embernek egész napja rendelkezésre áll nyelvtanulásra. Valaki napi egy órát tud rászánni, és ezzel eljut 3 év alatt felsőfokra, más keresi a módszerét, semmi nem jó számára, és 6 év alatt jut el ugyanarra a szintre, és anyanyelvi környezet nélkül már nem is fog tudni továbbfejlődni. Az angol nyelv vagy akármilyen nyelv igazi megtanulását én a középfokú B2 felett mondanám. Miután viszont a mai gyerekek még az alapszintű érettségit sem tudják könnyedén teljesíteni, és nemhogy az érettségihez nem lett kötve a nyelvvizsga (ami még pár éve terv volt), de még a diploma feltételéhez kötött nyelvvizsga is eltörlése kerül, akkor választhatunk, hogy vagy az egész ország lusta, vagy az egész ország ennyire tehetségtelen, vagy a nyelvtanítás a sz*r.
2022. aug. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

"Ha minden csak a befektetett energián múlna, akkor már minden főznikedvelő ember sztárséf lenne, minden táncolni kedvelő ember táncművész lenne, mindenki, aki szeret énekelni, operaénekes lenne, stb..."


Mert szerinted az emberek,olyan mint amilyen Turi Tamás, aki napi 12 órát gyakorolta a Photoshopot? Hát egyáltalán nem olyanok. Az emberek ezért sem változnak meg, mert nem tesznek bele munkát.


De nyilvánvaló persze, hogy a született képességek is számítanak az életben. Mindenesetre, aki meg tudott tanulni magyarul, az legalább egy B2-es szintre is el tud jutni angolból, attól függetlenül, hogy nem lesz belőle nyelvzseni.

2022. aug. 24. 20:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!