Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Igaza van az angol tanárnőnek...

Igaza van az angol tanárnőnek az angol tanulásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egyszer kérdeztem tőle, hogy ha az angol a legkönnyebb nyelv, akkor mi lesz azzal, aki nehezebb nyelvet (pl. németet) szeretne tanulni, de nem tud megtanulni angolul.


Erre ezt a választ adta:


"Aki nem tud megtanulni angolul, az lusta".


Szerintetek igaza van?


2022. aug. 23. 20:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Nem gondolom hogy igaza lenne. Nyelvtanulásnál igenis vannak emberek akiknek van érzékük a nyelvekhez és vannak akiknek nincs.Persze nagy szorgalommal és akarattal bármit meg lehet valósítani.
2022. aug. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Hát nyilván van akinek jobban mennek a nyelvek. Például nekem mindig is jobban mentek a nyelvek, mint a testvéreimnek, pedig én se erőltettem meg magam annyira például az angol tanulásánál. Viszont ettől függetlenül szorgalmasnak kell lenni. Minden nyelvet meg lehet tanulni, ha az ember tényleg akarja és nem hanyagolja el, még akkor is, ha az embernek nem nagyon van nyelvérzéke. Szóval végül is ha az ember nem nyitja ki a könyvet és ül le tanulni, akkor végül is igen, nem fogja megtanulni az adott nyelvet, mert lusta rá szánni az időt.
2022. aug. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem motiváció és környezet kérdése is. Pl. én tök jól megtanultam olaszul és spanyolul, de volt kivel beszélnem, gyakorolnom. Míg angolból nem, így közel sem tudok olyan szinten. (Mivel nyelvszakos is lettem az említett nyelvekből nem hiszem, hogy annyira rossz lenne a nyelvérzékem és lusta sem vagyok.)
2022. aug. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%

...vagy rossz a tanár meg a módszer. Különben angolul nem feltétlenül kell kifejezetten tanulni, mármint nem tankönyvből kell elsősorban bemagolni a szabályokat.

Inkább vedd magad körül az angol nyelvvel: kizárólag angolul nézz filmeket, angolul olvass könyveket stb.



Ajánlom továbbá az Effortless English hanganyagokat A. J. Hoge-tól, ez ugyancsak a természetes nyelvtanulás módszerével működik. A rossz nyelvek szerint ingyen is beszerezhető torrentről...

2022. aug. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

#4


Szerintem a szabályok megtanulása, ès az angol nyelvvel való körbevètel egyaránt fontos. Felnőttkorban legalábbis nindenkèppen.

2022. aug. 23. 21:44
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem német volt az első idegennyelvem, és jól megtanultam középfokon. Angolt ugyan csak 3 évig tanultam, azt is pocsékul tanították, és bár lett nyelvvizsgám, nem tudok angolul. Próbálom magamat tanítani majd a jövőben, de minden mellett már nagyon nehéz. Megértegetek filmeket, sorozatokat, még ha kell is fordítanom néha, de nagyon rossz a nyelvtanom. Egy tanáron nagyon is sok múlik, hiába van egyre több ingyenes anyag a neten, nem mindenki képes önállóan nyelvet tanulni. Németből szerencsém volt, angolból nem. Nem lehet mindent a tanuló hibájának számítani, rengetegen épp azért nem tudnak jól megtanulni angolul, mert hiába próbálkoznak, egyedül nehezen megy annak, akinek nincs hozzá érzéke, nem a lustaságon múlik ez.
2022. aug. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
És amúgy az angol nem a legkönnyebb nyelv. A németben még a kiejtés is megtanulható, angolból van pár szabály, de begyakorlás kérdése. És ha már itt tartunk, megjegyzem, hogy az, hogy mi a legkönnyebb nyelv, attól is függ, hogy kinek mi az anyanyelve. Egy holland például nagyon könnyen tud megtanulni angolul meg németül is, mert a nyelv sok mindent vett át ebből a két nyelvből. Egy ázsiai viszont nem biztos, hogy bármelyik európai nyelvet könnyűnek mondaná, mert teljesen más az írásképük, kiejtésük, nekik feltehetőleg egy másik ázsiai nyelv lenne gyorsabban elsajátítható.
2022. aug. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

#7


A japán nyelvben öt írásmód van:


- hiragana

- katakana

- kanji

- latin ABC

- arab számok


Tehát egy japán elvileg képes megtanulni egy európai nyelvet a latin ABC miatt.


Amúgy japánul (is) tanulok. Művel viszont nagyon az elején vagyok, véleményt még nem mondok.

2022. aug. 23. 23:39
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát egy japán elvileg képes megtanulni egy európai nyelvet a latin ABC miatt."

A latin betűket egy délután alatt meg lehet tanulni, ugye te sem gondolod, hogy ennek jelentős befolyása van a nyelvtanulás egészére?

2022. aug. 24. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

A tanárnőnek abszolút nincs igaza abban az értelemben, hogy angolul anyanyelvi szinten megtanulni úgy, hogy egy született angol se vegye észre 5 kimondott mondatod után sem, hogy nem vagy angol, szinte lehetetlen. Ha valaki gyermekként megy ki a nyelvterületre, akkor talán van esélye. Felnőttként már nincs. Én évekig éltem Nagy-Britanniában, s odakinn találkoztam egy Hong Kong-i születésű, 50-es éveiben járó férfival, aki fiatalon feleségül vett egy brit nőt és már 25 éve folyamatosan Nagy-Britanniában élt, 100%-ban angol nyelvi környezetben. S még én is észrevettem az akcentusát, s hogy a mondatformálásai nem pontosan olyanok, mint a britekéi!


S ugyanúgy gyakorlatilag lehetetlen az angol nyelvet olyan szinten elsajátítani, hogy mondjuk irodalmilag igényes szövegeket szótár nélkül képes legyél pontosan megérteni. (Én egyszer összevetettem egy angol regényt egy hivatásos magyar fordításával, és jó néhány félrefordítást találtam!) Az angol elképesztő gazdagságú nyelv, a magyarnál jóval gazdagabb. Elképesztően finom árnyalatok kifejezésére képes. Becslések szerint az angol szókincs a magyarénak körülbelül nyolcszorosa. Az angol nyelv szókincsét lefedő Oxford English Dictionary értelmező szótár 20 kötetes! Rengeteg az idiomatikus kifejezés is, s vannak szavak, amelyeknek 50-nél is több jelentésük van.


Egyszóval angolul tanulni, angolból fejlődni mindig lehet; de angolul MEGTANULNI lehetetlen.

2022. aug. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!