Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet lenne érdemes...

Milyen nyelvet lenne érdemes tanulnom ?

Figyelt kérdés

Sziasztok, gimnazista vagyok, most leszek végzős.


Perpillanat két nyelven tudok, németül és angolul ezekből rendelkezek felsőfokú nyelvvizsgával és emelt szintű előrehozott érettségivel is.

Ezen kívül egy fél éve tanulok autodidakta módon latinul.


Viszont még úgy gondolom lenne kapacitásom tanulni önállóan egy másik nyelvet is, de ha mégsem akkor majd érettségi után vagy az egyetemi éveim alatt szeretnék belekezdeni egy másik nyelv tanulásába.


Majd az ELTE-én szeretném folytatni a tanulmányaimat jogászként.


Ezek az információk alapján, melyik nyelv tanulását gondoljátok a leghasznosabbnak, melyiket ajánlanátok ?



2022. júl. 22. 16:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
26%
szlovák? Az összes szláv nyelvet megérted vele.
2022. aug. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
32%

"Ezek az információk alapján, melyik nyelv tanulását gondoljátok a leghasznosabbnak, melyiket ajánlanátok ?"

A magyart. :)))) "Ezeknek az információknak az alapján" vagy "Ezen információk alapján".


Szerintem azt válaszd, ami a legjobban tetszik, mert azt fogod a legnagyobb eséllyel a legmagasabb szinten megtanulni. Bármelyik hasznos, minél jobban tudod, annál inkább. Én pl. az olaszt tanulnám legvalószínűbben, de az nem azt jelenti, hogy neked is azt kéne. Gondold meg, hogy pl. a kedvteléseidhez melyik lenne a leghasznosabb, vagy hogy melyiknek a legszebb a hangzása szerinted, vagy melyik az, amiből máris a legtöbbet megértesz (pl. ha megnézel egy wikipédia-oldalt az adott nyelven), stb. Valami személyes indokot próbálj találni szerintem, ne amiatt kezdd el, mert egyesek szerint az éri meg leginkább, mert azzal fogod majd a legzsírosabb állást megkaparintani.

2022. aug. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
74%
Én oroszt mondanék.
2022. aug. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!