Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet érdemes tanulnom?

Milyen nyelvet érdemes tanulnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tudok magyarul, szlovákul (ez utóbbival sokara nem megyek) és angolul. Késöbb szeretnék külföldön dolgozni. 2 kérdésem is lenne, az egyik az az, hogy milyen nyelvet lehet érdemes tanulni? Német? Vagy spanyol?

A másik kérdésem az lenne, hogyha majd magyarországon végzek főiskolát, azzal fogok e tudni külföldön érvényesülni, vagy egyetemet is ott lenne érdemes végezni?

Valószinűleg orvosira fogok menni, de félek hogy az egyetem nagyon nehéz lenne egy idegen nyelven, de viszont ha itt elvégzem az átállás. Ti melyiket javasolnátok?


2019. dec. 12. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Magyarország orvosi egyetemek szempontjából elég jó helyen áll. (pl. Pécs) És lehet, hogy tudsz itt ks
2019. dec. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
* angol nyelvű oktatáson részt venni. Így csak ezért külföldön nem muszáj tanulod. De másik oldalról az is egy külön élmény, ha másik országban járhatsz egyetemre. Én legalábbis egy hosszú nyaralásnak/kalandnak fognám fel.
2019. dec. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenképp szeretnél + egy nyelvet tanulni, németet, vagy oroszt ajánlanám. Én németül és angolul tanulok jelenleg, majd később szeretnék még oroszul. Nekem pl. célom is inkább orosz, szláv országban élni:'D

Ill. ha már szlovákul tudsz, akkor a nyelvtana nem is lenne annyira nehéz, mint pl nekem.

De egyébként olyan nyelvet tanulj angol mellé, amit szívesen is tanulsz.:)

2019. dec. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a németet ajánlom. Én nemrég kezdtem el újra az angolt, ha àtràgtam magamat az egészen belekezdek az eszperantóba, mert engem az nagyon érdekel.
2019. dec. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1) Angol és szlovák nyelvek mellé NÉMET vagy OROSZ nyelvet javaslok. Ha bárbely álláskereső portálra mész, angol után a legkeresettebb nyelv a NÉMET.


2) Magyar felsőfokú végzettséggel, diplomával el lehet helyezkedni külföldön, legtöbb esetben elfogadják. Inkább a helyi nyelv ismeretének szintje a döntő.


3) Ha anyagilag megteheted, érdemes külföldön tanulni, mert élettapasztalatot gyűjtesz, gyorsabban önállósodsz és rálátásod lesz más ország(ok) működésére és a mienket is reálisabbnak fogod látni.

2019. dec. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!