Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyarországon német és angol...

Magyarországon német és angol nyelvtudással melyik nyelvet érdemes tanulnom 18 évesen?

Figyelt kérdés
Tehát melyik hasznos pl egy munkalehetőségnél.

2021. nov. 15. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

francia


nagyon kevesen beszélnek idehaza franciául, 13% körül egy felmérés szerint.


a francia hangtant meg lehet tanulni egy hétvége alatt, nehezebb felfogásúnak egy hét alatt.


az egy fals mítosz, h. nehéz nyelv, nem nehezebb a nyelvtana, mint a németnek, és könnyebb és logikusabb a kiejtése, mint az angolnak.


az angol mellett ez az egyetlen nyelv, amit mind az 5 földrészen beszélnek, a frankofón nemzetközösség több mint fél száz országot tömörít.

2021. nov. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Nekem a harmadik az orosz, azt kezdtem el nemrégen. Az ok volt, hogy valami mást akartam, nem az elözö kettöhöz hasonlót.
2021. nov. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
orosz vagy spanyol
2021. nov. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
Ha az alapján, hogy a német és angol után melyik menne könnyen, akkor a holland.
2021. nov. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha mind az angol, mind a német megy felsőfokon, akkor onnantól mindegy.

Ha ezeket csak egy laza középfokon tudod, akkor előbb erre feküdj rá!

2021. nov. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
orosz
2021. nov. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Az orosznak nagyobb a füstje, mint a lángja. Én is tanultam és semmire nem használom.


Álláshirdetések alapján az angol és a német után ezekre van a legnagyobb igény Magyarországon :

francia, majd olasz, végül spanyol. De a holland, portugál, északi nyelvekkel is lehet jó munkát találni.

2021. nov. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
7: Tedd hozzá, hogy ma még. A világ változik. Érezhetően.
2021. nov. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a kérdés, hogy úgy 10 év múlva mire lesz igény.
2021. nov. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!