Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet lenne érdemes...

Milyen nyelvet lenne érdemes tanulnom ?

Figyelt kérdés

Sziasztok, gimnazista vagyok, most leszek végzős.


Perpillanat két nyelven tudok, németül és angolul ezekből rendelkezek felsőfokú nyelvvizsgával és emelt szintű előrehozott érettségivel is.

Ezen kívül egy fél éve tanulok autodidakta módon latinul.


Viszont még úgy gondolom lenne kapacitásom tanulni önállóan egy másik nyelvet is, de ha mégsem akkor majd érettségi után vagy az egyetemi éveim alatt szeretnék belekezdeni egy másik nyelv tanulásába.


Majd az ELTE-én szeretném folytatni a tanulmányaimat jogászként.


Ezek az információk alapján, melyik nyelv tanulását gondoljátok a leghasznosabbnak, melyiket ajánlanátok ?



2022. júl. 22. 16:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Véleményem szerint, ha ezt a két úgymond európai főnyelvet elsajátítottad, nyugodtan menj el bármilyen, egyedi irányba, amelyik nyelv érdekel, ami esetleg kihívást jelent számodra. Ha pedig teljes mértékben hasznossági irány, akkor talán a kínait vagy a spanyolt javasolnám.
2022. júl. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Végzős eltés joghallgatóként mondom, hogy ha a latint a pálya miatt tanulod, akkor nyugodtan hagyd abba, mert római jogból tökéletesen át lehet menni anélkül, hogy az embernek bármiféle alapja lenne. Nem mondom, hogy nem könnyebb a kifejezéseket némi latinnal magad mögött tanulni, de már nem is egy évig, hanem csak fél évig kell latinul tanulni, ami szintén mutatja, hogy nem kell túlreagálni. Persze, ha kedvtelésből tanulod, akkor nem mondtam semmit. Szerintem a felsőfokú angolt-németet, különösen angolt fejleszd és tartsd szinten. Harmadik nyelvnek jog szempontjából én a franciát ajánlanám, de a jó munkahelyekre 90%-ban egy felsőfokú angol-német kiváló.
2022. júl. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Amelyik érdekel, sokan gondolom a spanyolt javasolnál, én személy szerint japánt vagy hindit tanulnék, ha tudnék már angolul.
2022. júl. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3. A latint azt így a kettő keveréke miatt kezdtem el tanulni
2022. júl. 25. 15:32
 5/13 NTBS ***** válasza:
19%
Orosz,francia, spanyol.
2022. júl. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
18%
Spanyolt
2022. júl. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Bármilyen nyelv, amelyik tetszik és amelyikben örömödet leled. A spanyol vagy a francia az, ami 'logikus' következő választás lehet sokaknál, de ha neked valamilyen különlegesebb nyelvhez van kedved, akkor hajrá! :)
2022. júl. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Jézusom megint támad a spanyol fan base... :D


Hallgass a fenti jogászra. A francia a következő fontos nyelv, a diplomáciában és a jogban is. Sokat nézem a kanadai törvényhozás adásait a youtube-on, felerészben franciául beszélnek. (Azt a felét nem értem, nem tudok franciául sajnos.) De az európai kultúra ÉS jogrendszer egyik fontos pillére a francia forradalom óta a francia nyelv, én ezt javaslom tanulni.

2022. júl. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Francia, mert egy csomó néger meg arab csak azt ismeri. Emiatt az néger meg arab diplomaták is sokkal jobban tudnak franciául mint angolul egy csomó afrikai országban
2022. júl. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
83%
A francia szerintem is nagyon hasznos lehetne. Az EU három főnyelve a német, angol, francia. Azért nem lenne rossz dolog Brüsszelben elhelyezkedni:)
2022. aug. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!