Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Deutschland-ot, ha úgy...

A Deutschland-ot, ha úgy ejtem ki, hogy dajcslánd az helyes?

Figyelt kérdés
2022. máj. 20. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Jawohl!
2022. máj. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Inkább "dojcsland".
2022. máj. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Végül is tök mindegy hogy hogy ejted mert Németországban Ausztriában meg fogják érteni Magyarországon meg úgyis lesz valaki, aki kijavít!
2022. máj. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#3: Más az hogy hogyan helyes ejteni, és más az hogy mit értenek meg.
2022. máj. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a standard németben az "eu" betűpár inkáb egy ilyen "ój" hangot jelöl, de az ó valamivel rövidebben ejtődik mint a mi hosszú ó-nk. (de mintha kicsit hosszabb lenne mint a rövid o, de régóta nagyrészt csak írásban használom a magyart, tehát erre most nem mernék megesküdni)
2022. máj. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen se nem magyar a, se nem magyar o – valahol a kettő között. Ez valójában ugyanaz a hang, mint a német rövid o, pl. doch, noch, Sonne, Stoff.
2022. máj. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Ez olyan aranyos amikor, magyarok tanítják egymást hogy hogy kell helyesen németül kiejteni. 🤣🤣🤣

Ennél már csak az az aranyosabb amikor a rádióban a magyar bemondó megpróbál valamit az eredeti hangzásának megfelelően kiejteni: úgyse sikerül, de legalább nem érti senki 🌝

2022. máj. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy meg a németben a szó végén álló mássalhangzó mindig zöngétlen, így a Deutschland végén is t-t ejtenek, nem d-t.
2022. máj. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!