Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol után milyen nyelvet...

Angol után milyen nyelvet lenne érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Németet nem akarok, mert szerintem az csak akkor lenne hasznos, ha kiköltöznék Németországba, amit nem akarok. Egy ismerősöm dolgozik német cégnél, ott is az angolt használják.

Tehát milyen nyelvet lenne érdemes tanulni angol után? Esetleg oroszt? Oroszok nem nagyon beszélnek angolul.



2021. dec. 30. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Milyen szakmába készülsz elhelyezkedni?

Jól megy a matek, tervezel mérnöki pályát? Mert akkor a német nem lenne rossz elvileg, mindig ezt hallom. Művészeti pályán talán a francia, esetleg olasz jön jobban szóba. Ha nem tervezel továbbtanulni, akkor meg azt, ami szimpatikus, az angol a lényeg. Elvileg jön fel a spanyol is, de ha nyolcadikon vagy és 2. nyelv választása előtt állsz, akkor elég kevés helyen van lehetőség oroszt meg spanyolt tanulni. Megjelölted a mandarint a kulcsszavaknál, szerintem abba csak akkor vágj bele, ha tényleg érdekel és kitartó vagy.

2021. dec. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Orosz,spanyol
2021. dec. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 Nemzetközi kapcsolatok szak miatt kell egy második nyelv, a diploma megszerzésének a feltétele.

Eredetileg németet akartam tanulni, de amikor hallottam, hogy egy német cégnél is angolul beszélnek, akkor elment tőle a kedvem.

Emellett spanyolra gondoltam, de a beszélők számától függetlenül, ez nem tűnik egy jelentős nyelvnek, nincs nagy súlya globálisan (jelenleg).

Marad az orosz, kínai(mandarin). Utóbbival az a problémám, hogy az írásuk egy ember öltőnyi idő alatt sem megtanulható, oroszra jobban hajlok.

Valami olyan nyelvet szeretnék, ami nemzetközileg jelentős, és használható is.

2021. dec. 30. 17:44
 4/8 A kérdező kommentje:

A spanyolnak plusz pont, mert állítólag angol után könnyebben tanulható.

Orosz viszont hasznosabb lenne szerintem. Hátránya, hogy állítólag nehéz egy nyelv, és távolabb esik a magyar gondolkodástól.

2021. dec. 30. 17:45
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Tényleg attól függ mit akarsz kezdeni vele. Azt ajánlom, hogy nézd meg milyen nyelvből vannak szaknyelvi órák az egyetemeden, azok közül válassz egyet. Szerintem az olasz viszonylag könnyű, de kinek a pap, kinek a papné.
2021. dec. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Nekem több ismerősöm azt mondta, hogy az ilyen nemzetközis szaknál a tényleges elhelyezkedéshez elsődlegesen a szerencse és a kapcsolatok kellenek, másodsorban legalább 3 nyelv, és az angol felsőfokot alap dolognak tekintik később a szakmában, szóval ne azt a minimumot nézd, hogy mire kapsz diplomát. Nemzetközileg azért a német nem rossz, a skandináv országokban is megértik, emellett Svájc, Németország, Ausztria... Az egy ismerősöd meg egy ismerős, nekem az én ismerősöm a munkahelyén német ügyfelekkel csak németül beszél szinte, másokkal meg csak angolul, igaz, ő nem ebben a szakmában dolgozik, de ha nála ez így lehetséges, akkor egy nemzetközi kapcsolatok szak kapcsán pláne. A különleges nyelvek amúgy jól jöhetnek, de hogy mihez van kedved, képességed, az sem mindegy.
2021. dec. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%

Spanyol? Lehet, hogy könnyű, de mire mész vele?

Spanyolországot leszámítva a spanyol nyelvű országok Mexikótól délre le a Tűzföldig olyan hely , ahova ember nem szívesen költözik (Venezuela, Salvador, Ecuador, Kolumbia, Bolívia stb).

Minek tanulnád ezt a nyelvet, nem az USÁban élsz.

Hasznos lehet az orosz, a német, a francia, a mandarin.

Tedd félre a német szkepticizmust. Ha elindulsz innen nyugatra , a határt átlépve egészen Hollandiáig (és még ott is) hasznos a német. Svájc, Luxemburg, Ausztria. Németország Európa legerősebb gazdasága. S hogy már a britek sem uniósok az Unióban is felértékelődött az amúgy is jelentős szerepe.

Bécsben éltem éveket. Ne gondoljuk, hogy elég az angol ott. S azért Bécs nem egy szar hely.

2021. dec. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

A legutóbbi hozzászóló vagyok; aki a spanyolt-németet írta.

Először: biztos azt gondolják egyesek, hogy egy általuk nem szimpatikus választ lepontozva jól kib@szn@k a válaszadóval. Hát nem! Pont lesz@rj@ mindenki. Tök mindegy hány százalékon áll. Tessék ezt is lepontozni, tudok majd ettől aludni.


Másodszor:

Igen, értettem, hogy a válaszadó leírja, hogy nem akar németet tanulni, mert egy ismerőse német cégnél dolgozik és angolul beszélnek (micsoda szignifikáns kutatás egy megkérdezettből!!!), másrészt a németet -szerinte- csak akkor használná, ha Németországba költözne.


Tehát ha hasznossága felől közelítjük meg- ahogy a kérdező is a kérdésben feltette- s nem a dallamosság, kultúra, puncimágnes, egzotikum egyéb bullshit felöl akkor:

Megnéztem a professiont álláshirdetéseit német nyelvet 3137 álláshoz várnak el, ezzel szemben spanyolt 18- hoz (csak hogy érzékeltessem: hollandhoz 15-öt, pedig a hollandok azért beszélnek angolul)

Perzse hozzá lehet állni, hogy de ehhez a 18 állásra a rengeteg németes nem jelentkezhet , de erre a 18-ra az a kevés spanyolos is konkurrencia.

Német és spanyolajkú cégek a világban és Magyarországon : Aldi, Lidl, BMW, Audi, Mercedes, Bosch, stb.

Németország , Ausztria, svájc helye a világgazdaságban, Európában. vs Spanyolországé

Direkt nem írok a többi spanyolnyelvű országról, mert Közép-Amerika életveszélyes nyomortanya, ahonnan mindenki az USAba menekülne a valamire való Chile minimálisan nyom latba, Argentína fele minimálszint alatt, Peru, Bolívia egzotikus, de nyomor, Uruguay fasza, de kicsi, Kolumbia veszélyes, Venezuela évek óta államcsódben, Ecuador szegény. Mégis milyen hasznosság van a spanyol mellett, a némettel szemben ami miatt érdemes lenne 2-3-4 évig heti x órát beletolni a középszintig? Mert oké, hogy a csajod/pasid spanyol, Madridban élsz, hobbiból tanulsz (mint egyesek a japánt) ,de szigorúan gazdasági hasznosság szerint az opportunity cost miatt a német éri meg.

Az hogy németet akkor éri meg tanulni, ha Németországba költözik az ember? És ez ugyanúgy nem igaz a spanyolra? Persze vannak spanyoltanárok, túravezetők, tolmácsok. Ez kb minden nyelvre igaz. De még a német ügyfelek, turisták is nagyobb létszámban vannak, mint a spanyolajkúak.

Az osztrák cég ahol dolgozom, a tulajdonos se - és még rengetegen szintúgy- nem beszélnek németül. Egy dániai üzleti útra angol tolmácsot kellett vinnie.

Még az orosz és a franciai is többet ér a spanyolnál.

Azt kell felismerni, hogy habár sokan beszélik a spanyolt, nagy területen, de ez ugyanúgy igaz a hindire és az arabra is. A spanyol nyelv egyedül az USÁban ér valamit, de csakis akkor ha beszél az ember angolul. Addig max egy kertésznek, szobalánynak oké angol nélkül a dolgozó.

Az hogy egyesek a német nyelvre ugranak, mint a vörös rongyra a bika és jönnek az elcsépelt frázisokkal, hogy csúnya, nehéz, derdiedas, hitler, ichkomme, stb ezt el kell felejteni, hátra kell tenni. Ha beszélsz egy kicsit is (mondjuk A1,A2) szinten németül nem a világháborús filmek jön át, hanem igenis tud szép lenni. Volt oszták csajom, aki- egyébként beszélt spanyolul is- pl gyönyörűen beszélt. Különben is a magyar, az angol, a spanyol és minden nyelv tud csúnya lenni. Egy Risitas pl kifejezetten csúnya.

Szóval hasznosság szempontjából mindenképp más nyelv (pl. német) mint a spanyol.

Lehet lepontozni!

2022. jan. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!