Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kell kocsmában rendelni...

Hogy kell kocsmában rendelni angolul?

Figyelt kérdés
Pl. Szeretnék egy vodkát. Vagy kérek egy sört. Ha rendesen akarod megfogalmazni és nem csak annyit hogy one beer please mondjuk :)
2010. szept. 2. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Would you be so kind to give me a beer? Lennél olyan szíves, adnál egy sört? (azért ez már túl nyálas, ezt nem használják szerintem a napi épetben, max a regényekben)

Wold you give me a beer, please? Could you give me a beer? Adnál egy sört, légyszíves? Mind a kettő azt jelenti.

2010. szept. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hi. A beer please.

Nem kell barokk körmondat oda. Inni mész, nem nyelvtan órára.

2010. szept. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A 2.-nak van igaza. A kocsmában ez a kétszavas rendelés a norma. Rendkívül furcsán néznének rád, ha úgy kérnél vodkát, mintha a királynőt akarnád megkérni valamire. De nem egy sört kell kérni, az úgy amatőr, meg kell mondani, milyet akarsz, mondjuk A Guiness, please.
2010. szept. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
A would you.. could you..-val szivesseget kerunk, rendelni nem igy kell. "a beer, please" tokeletes, mint ahogy a masodik mondta. Esetleg "I'd like to have a beer", de akkor mar puccosan mondtad:D
2010. szept. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igazából rosszul fogalmaztam meg, de arra vagyok kíváncis hogy mondjuk a vodka elé is teszel valamit vagy csak simán i'd like a vodka, vagy mittudomén i'd like a glass of vodka
2010. szept. 3. 00:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell pohár, és nem kell I'd like. A kocsmában nem udvariaskodunk.
2010. szept. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!