Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek hosszabb távon is...

Szerintetek hosszabb távon is könnyebben menne a Francia?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni Franciául, de még teljesen kezdő vagyok. Tegnap gondoltam, hogy megnézek egy filmet Franciául, csak hogy szokjam egy kicsit a kiejtést. De azt vettem észre, hogy egész sok szót, és néha mondatot is megértek (jó, láttam már a filmet korábban, tehát tudtam előre a történetet). Ez gondolom azért van, mert beszélek olaszul és angolul. Késöbb megnéztem pár ilyen alap dolgot egy ilyen nyelvtanulással foglalkozó oldalon, és szintén egy csomó ige nagyon hasonlított az olaszra, pl. az aller-nek még a ragozása is. De a kérdésem az lenne, hogy csak így elsőre nem tűnik nehéznek a nyelv, vagy késöbb már nem fog számítani?
2010. aug. 25. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel beszélsz olaszul, ezért sokkal hamarabb megtudod tanulni a franciát, mivel a nyelvtani része szinte egy az egyben ugyanaz, a szavak nagy része szintúgy hasonlít rá.
2010. aug. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A francia mivel köznév, kisbetű...
2010. aug. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elso: koszonom a valaszt!

Masodik valaszolo: oke lehet de nem volt benne a kerdesben ugyhogy kerlek ne offolj...

2010. aug. 25. 18:03
 4/5 anonim ***** válasza:

"De a kérdésem az lenne, hogy csak így elsőre nem tűnik nehéznek a nyelv, vagy késöbb már nem fog számítani?"


A francia az elején tűnik nehéznek. Ha neked most nem tűnik nehéznek, akkor később sem fog annak tűnni.


Az olasz és a francia között 70% körüli szókincsbeli hasonlóság van, tehát kb. 50-60% "árengedménnyel" kapod a francia szókincset. Az angol is javít valamelyest a helyzeten. Ráadásul a francia nyelvtanban alig lesz valami, amit az olaszból vagy az angolból már ne ismernél. Aki tud angolul és olaszul, annak a francia gyerekjáték.


Egy dolog azonban fontos: ne bízd el magad. Sokan abba a hibába esnek, hogy megrészegíti őket az, hogy néhány alapszó megismerése után máris folyékonyan olvasnak franciául (mert ha 20-30 alapszót megtanulsz, akkor képes lehetsz erre egy erős olasztudással), és ezért elfelejtik szilárdan megtanulni az alapokat. Márpdig a franciában az alapok a legfontosabbak.


Szerezz egy kezdő tankönyvet és nagyon alaposan tanulmányozd a kiejtést, különösen a többféle e-, ö-, és o-szerű hangra figyelj, a nazálisokra, meg a hangkötési szabályokra, a hangsúlyra! Ez nagyon fontos, és csak az elején lehet megtanulni, utólag már nehéz helyesbíteni. De tényleg csak a kiejtés lesz nehéz a franciában.

2010. aug. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom hogy valaszoltal!
2010. aug. 26. 20:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!