Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valóban haszontalan lenne...

Valóban haszontalan lenne felsőfokon az anglisztikát választani?

Figyelt kérdés
Fiam jó angolból és logikus lenne, ha középiskola után ezt tanulná. Viszont jöttek olyan tanácsok, hogy elvesztegetett évek lennének az anglisztikával foglalkozni és inkább az infó felé orientálódik.

2021. jan. 29. 04:21
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
39 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogy mit szeretne a fiad.

Ha angoltanár akar lenni, esetleg műfordító, vagy az angol irodalom, nyelvészet vagy történelem területét kutatná, akkor tök jó az anglisztika.

Ha viszont más céljai vannak, akkor valóban minek járna oda?

2021. jan. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

Az anglisztikát választani a későbbi elhelyezkedés szempontjából nagyon kockázatos. Még ha továbbmegy mesterdiplomára, akkor is az anglisztika vagy a fordító és tolmács mesterdiplomával is komoly nehézségei lehetnek a munkaerőpiacon. Az egyetemi oktatói és kutatói állások száma minimális, s az évenként meghirdetett fix fordítói és tolmácsi álláshelyek száma pedig az ötödét sem éri el annak, mint amennyien végeznek a szakon. Magánvállalkozó fordítóként pedig fel fog kopni az álla, mert csak hellyel-közzel kap megbízást és borzasztóan rosszul fizetik. Angol bölcsészekből sokszorosan többet képeznek az egyetemek, mint amennyit a munkaerőpiac fel tud szívni. Ha valakit az angol nyelv annyira nagyon érdekel, hogy nem akar más felé orientálódni, annak legjobb egy tanári szakpárt választani az angol mellé és osztatlan kétszakos tanári szakra beiratkozni, mert nyelvtanárokra most is és a jövőben is hatalmas szükség lesz: iskolákban, nyelviskolákban és magán-nyelvtanárként is.


Az informatika (talán mondanom sem kell) elhelyezkedés és kezdő fizetés szempontjából az egyik legjobb választás, de csak annak való, aki jó matekból, különben az illetőnek nem sok esélye van elvégezni.

2021. jan. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%

Fordított a sorrend, munkát választunk és ahhoz keressük meg a megfelelő szakot. Mi lenne a terv az anglisztikával? Miért lenne kézenfekvő, hogy jó angolosként angol szakra menjen? Elég sok szakon eleve elvárás a jó nyelvismeret, mivel nincs magyar nyelvű szakirodalom, vagy eleve angol nyelven folyik az oktatás, esetleg későbbi elhelyezkedés szempontjából feltétel a nyelvismeret. Tehát önmagában az, hogy felsőfokon tud angolul egyáltalán nem orientálja az anglisztika felé.

Én is azt gondolom, hogy ha nincs vele konkrét elképzelés, akkor csak elvesztegetett évek lennének. Persze amennyiben nincs más ötlet, ha semmi másban nem leli örömét, az megint más tészta.

2021. jan. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
65%
Haszontalan képzés, mert jó eséllyel az életben nem talál vele releváns munkát. SSC-be persze mehet, meg pl. HelpDesk munkákat szokás vele elvállalni mondjuk telkom multiknál. De ha mindenképp szeretné elvégezni, később munka mellett levelezőn lesz rá lehetősége. Javaslom erre szakmaként ne tekintsen, hobbinak viszont jó lehet. Ha tud, menjen inkább közgazdásznak, jogásznak, vagy informatikusnak, és várhatóan jobb élete lesz!
2021. jan. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért mert jó angolból és megy neki, nem érdemes anglisztikára menni. Persze, hogy még jobban fejlődne a nyelvtudása, hiszen nap, mint nap foglalkozna az angollal és angolul lennének az órái, angolul kéne beadandókat írnia stb., de az anglisztika szakot nem úgy kell elképzelni, mint egy nyelviskolát, hanem a szak nagy része történelemmel, kultúrával, irodalommal és nyelvészettel kapcsolatos tantárgyakból áll. Ha valakit komolyan érdekel a nyelv és a kultúra és ezzel szeretne foglalkozni, akkor annak való az anglisztika, de más esetben nem. Nem tudom, hogy a fiad hogy áll ezekkel, milyen az érdeklődési köre.
2021. jan. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Az informatikát szeretné, de matekból 4-es, nem az erőssége. Én fontosnak tartom, hogy aztán munkát találjon vele! A közgazdász jól hangzik.
2021. jan. 29. 10:42
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én anglisztikát tanulok. Nagyon szeretem, de az biztos, hogy elhelyezkedés szempontjából nem a legkönnyebb. Én fordítással szeretnék majd foglalkozni, emellett még a tanári képzés is egy opció lehet, ami biztos munka, de tudjuk, hogy nem jövedelmező a fizetés. Azt jól írták előttem, hogy a szak nem csak a nyelvről szól. Sőt, nálunk (Szeged) az első egy év után nincs is kifejezett nyelvfejlesztés. Tényleg inkább irodalommal, kultúrával, törivel foglalkozik.


Viszont, annak ellenére, hogy tényleg szeretem az anglisztikát, én is az informatikát ajánlanám, ha szereti. Sokkal könnyebben el tud majd vele helyezkedni, sokkal konkrézabb végzettséget ad. Én úgy gondolom, hogy magántanárral azt a matekot fel lehet hozni, ha tényleg azt szeretné!

2021. jan. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%

Van benne igazság, csak az a baj, hogy ha őt nem érdekli és ez nem önszántából dönti el, hanem mások befolyásolására, jobb kereset reményében megy egy erősebb infós szakra...


Valószínűleg kiesik az első félévben vagy 1 évben.


Vagy ... végig szernvedi az egészet és lesz a végén egy olyan szakterületen végzettsége, ami igazán nem érdekli.


Meg azokból lesznek jól fizetett szakemberek akiket érdekel az adott terület, aki szabadidejében is továbbképzi magát, nem mert anyagi biztonságot akar, csak szimplán ez kikapcsolódás neki.


Így ha valaki csak anyagiak miatt jön erre a területre, hamar lefogják hagyni olyanok akiket ténylegesen érdekel.


Meg lehet oldani egy átlagos közép s---r fizetésű infós állásos karriert, amivel az átlagnál jobban fog keresni, de minek ... ha választhatna olyan hivatást ami tetszik neki és amiben ki tud bontakozni, ahol kb ugyan annyit tud keresni ha ott a top 20%ban van.

2021. jan. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
98%
Hát aztán, ha valami nem kizáró tényező, akkor az a 4-es matek. Én gimiben anno volt, hogy 2-es voltam fizikából. Most fogorvosként praktizálok, ami eléggé fizika alapú tudomány, időben, kiemelkedő eredménnyel végeztem el az egyetemet. Hidd el, hogy miből milyen teljesítményt nyújt most, az nem számít, amíg az érdeklődés, a tanulni akarás megvan, addig teljesen mindegy, hogy hányas bizonyos tárgyakból.
2021. jan. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%
Csak akkor érdemes, ha kutató szeretnél lenni az egyetemen, vagy nyelviskolában tanár. Forditókból és tolnácsokból ÓRIÁSI túlképzés van, csak akkor éri meg, ha mondjuk műszaki, jogi, orvosi, de ehhez tanulni kell mást is.
2021. jan. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!