Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 11 éve tanulok németet de...

11 éve tanulok németet de megszólalni sem tudok?!

Figyelt kérdés
Ált. iskola 1. osztálytól tanulok németet,most megyek 12. osztályba,de megszólalni sem tudok,nem ragadnak meg bennem a szavak.Ha esetleg megértem hogy mit kérdez a tanár,fejben összerakom a mondatot,de valami mindig rossz.Jövőre érettségizek belőle,és nem biztos hogy meglesz a 2-es.Hogyan tudnám gyakorolni,vagy mit tehetnék annak érdekében hogy menjen?
2010. aug. 9. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
ugyan ez a helyzet. örültem múltkor, hogy lefordítottam: Wir bleiben für immer zusammen. :D érdekelne, miért.
2010. aug. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Én is így voltam. 12.-ben megragadt pár dolog, mert a tanár elkezdett az érettségire felkészíteni. Kezdtem megérteni a németet, nem nehéz, nekem 66% lett ha jól emlékszem, 4-es. Átmenni tutira át fogsz, emiatt ne aggódj. Sőt, ha kicsit rákészülsz könnyen lehet 5-ös is. Én nem készültem semmit, előtte átnéztem a nyelvtani szabályokat, de csak az alapokat, mint például részes eset, tárgy eset, és a többi. Szóbelin meg improvizáltam. 5 percet töltöttem tétel átolvasással.
2010. aug. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Nekem nagyon jó nyelvérzékem van. Minimális erőbefektetéssel megcsináltam a felsőfokút angolból és könnyedén értem az angol nyelvű filmeket stb.


Ellenben 12 évet tanultam németül és kb. az alapfok felső részénél lehet a német nyelvtudásom. Egyszerűen egy fos nyelv, amit nem nagyon tudsz gyakorolni, az angollal ellentétben.

2010. aug. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
90%
Alapfokú nyelvvizsgával Bírt vagyok, sőt, középfokú szóbeli részében 84 vagy akárhány százalékom volt, de a magnós szövegértés miatt elbuktam, lévén, hogy habár megvolt a 60%, de a szövegértésből a minimális 15 pont vagy mennyi nem... Mindegy. Az Én segítségem azt teszi, hogy tanítalak, ha igen-re gondolod Te is, mert valamennyi konyításom van hozzá. Kérdés az akarhatnékod.
2010. aug. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én is bepánikolok ha meg kell szólalni
2010. aug. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi pánik, a tanárok majd átrugdosnak.
2010. aug. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%
detto ugyanez. 9 éve tanulok németet és semmi. megszólalni nem birok kb...angolt 1 éve kezdtem, és már kb mindent megértek, beszélni is tudok nagyjábol...nemtudom miért van ez, télleg fos nyelv a német:D
2010. aug. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!