Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy álljak neki az angolnak?

Hogy álljak neki az angolnak?

Figyelt kérdés

Általános iskola 4. osztálya óta tanulok angolt, a gimi utolsó 2 évében még emelt szintű érettségis órákra jártam, de egyszerűen nem volt bátorságom az angolhoz, rossz tanárokat fogtam ki.Franciát 4 évig tanultam, és végül ebből is érettségiztem középszinten, lett középfokú nyelvvizsgám is.Valahogy jobban ment a francia de tudom, hogy az angol már alap épp ezért szeretném elkezdeni újra.Eddig a headway intermediatet végeztem ki, ami a "legnehezebb" könyvem volt.Mit javasoltok, milyen könyvet válasszak, amiben minden igeidő benne van, leírásokkal, feladatokkal, ahol az egészet 1 könyv áttekinti, mert nekem most a 9 évnyi angoltudásom szana-szét van.Nyelvvizsgázni konkrétan még nem akarok.

22l


2010. aug. 5. 21:49
 1/4 anonim válasza:
100%

Először is fontos, hogy érdekeljen és szeresd a nyelvet, hangolódjon rá a gondolkodásod, és az sem árt, ha rengeteg időt tudsz ráfordítani. Olvass, fordíts akár híreket vagy egyszerűbb verseket, dalszövegeket stb, keress olyan témákat angolul, amik egyébként is érdekelnek.


A Headway intermediate szerintem elég hasznos, javasolnám még Dohár Péter: Kis angol nyelvtan című könyvét, nekem sokat segített.


Aztán itt van még az internet, ahol azért elég gyakran találkozhatsz az angollal. Ezt az oldalt kifejezetten ajánlom:

[link]

2010. aug. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

A headwayt fogd meg, dobd ki az ablakon, vagy gyújsd fel. Unalmas, száraz, és annyira érdekes, mint egy kiló hideg sültkrumpli.


Nézd meg a Pons kiadó angolos kiadványait, és válaszd a szintednek megfelelőt.

Én a Megszólalni 1 hónap alatt spanyolul c. kurzust vettem meg (könyv+cd), ami full kezdőknek van, nekem nyagyon tetszik. Könnyeden, érthetően magyaráz, nem szájbarágós, és akár egyedül is lehet tanulni a segítségével. 3-4k volt, nem emlékszem.


Ajánlom még a [link] -t. Jók a kiadványaik, és előny, hogy magyarok írták magyaroknak (míg a Pons -ost talán németből fordították). Fiatalos, humoros, aktuális, érdekes. Ha nem is veszel tőlük könyvet a hírlevélre érdemes feliratkozni, meg elnézni a honlapra gyakran.


Egyébként én a magántanárra esküszök, mert akkor van egy profi veled, aki tanácsokkal láthat el. Ha nekiállsz keresni akkor meg keress egy mosolygós, jófej, szimpatikus tanárt, sokkal könnyebb úgy tanulni. Ha nem olyan, akkor nyugodtan hagyd ott, és keress mást. (és ha headwayből akar tanítani vágj hozzá egy követ, és szaladj el! :) de komolyan!


(ja, egyébként én is headwayből tanultam középsuliban, utána meg angolszakos voltam, úgyhogy tudom, mit beszélek :))

2010. aug. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok vele, h amit tanultam, az mind össze vissza van, a nyelvtant kavarom meg minden. Én most nyáron vettem egy szép füzetet (office depo-ban lehet ilyen újrahasznosított vastag spirál füzetet venni, nekem nagyon tetszik:):) és ebben kezdtem el leckénként átvenni mindent. Kezdtem a szabályokkal, minden igeidő 1 lecke, s benne van, h mikor használjuk, hogyan képezzük, s 4-5 feladat hozzá. Ezután a tankönyvi anyagot dolgozom fel benne, letöltöttem minden hanganyagot is, lefordítgattam, kiszótáraztam meg minden. Mostanában vettem a SpeakUp c. magazint-t, ez direkt angol tanulóknak van kitalálva. Érdekes cikkek vannak benne, sok új szó, szóval szerintem hasznos:)
2010. aug. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Ha tényleg csak ismételni akarsz, meg feladatoka,t akkor van ilyen, hogy Learntraining - Angol nyelvtan, a Maxim kiadótól, Engi Katalin írta. Nézd meg egy könyvesboltban. Röviden elmagyarázza a nyelvtant, aztán van benne egy csomó feladat és megoldókulcs a könyv végén. Szerintem megér egy próbát, 1700ft-ot kóstál.
2010. aug. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!