Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Azok akik háborognak amiért...

Azok akik háborognak amiért diplomához nyelvvizsga kell. (folyt köv)?

Figyelt kérdés

...hogy csinálták végig úgy a saját szakjukat, hogy - ezek szerint - nem olvastak külföldi szakirodalmat hozzá?


(Vagy ma már mindenhez hozzá lehet jutni magyarul?)

Ja, és nem a magyar szakra gondolok...

:-)


2010. aug. 4. 13:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
68%

A magyar szakkal kapcsolatban idegen nyelvű SZAKirodalomra gondoltam természetesen.

Amúgy nem értek egyet azokkal, akik szerint felesleges a nyelvvizsga a diplomához. Szerintem még kevés is a turizmus szakon a követelmény: ha jól tudom, 2 szakmai közép kell (amiből az egyik lehet általános felsőfokú). Nos, szerintem egy turisztikai szakember igenis tudjon 2 idegen nyelven felsőfokon. MA-n lehet, hogy már az a követelmény, de lehetne már BA-n is. Mindegy, ezt lehetne folytatni, nem ide tartozik (legalábbis nem szorosan).

2010. aug. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Szeretnék linkelni egy C1 szintű magyar mint idegen nyelv tesztet annak, aki szerint mi magunk magyarok is megbuknánk esetleg rajta.

[link]

Kérem azokat, akik itt járnak, kukkantsanak bele és mondják el a véleményüket, hogy vajon teljesíthető-e egy magyar embernek 60-70%-ra!

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! :-)

2010. aug. 4. 16:50
 13/25 anonim ***** válasza:
58%
Teljesen korrekt, egy érettségizett embernek, de még talán egy nyolc általánost végzettnek is gond nélkül teljesíthető.
2010. aug. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, én nem ilyen nyelvvizsgáról tudok, talán kérdezz meg egy nyelvvizsgáztató központot, mit kérnek magyar nyelvként nyelvvizsgán közép és felsőfokú szinten.
2010. aug. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként ha azt hiszed, ennyiből áll egy nyelvvizsga, akkor te még sose voltál nyelvvizsgázni. :-)
2010. aug. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
36%

utolsó, azt ITK szerinted micsoda?!

itt vannak a különböző feladatsoraik:

[link]

2010. aug. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Nekem már 7 éve van nyelvvizsgám és stabil a nyelvtudásom (de nem az oktatáson tanultam a hasznosabb részt, amit tudok a mindennapokban hasznosítani), hadd ne vitatkozzunk erről, már csak azért is buktatnak, hogy több pénz folyjon be, de az életben nem ez a fontos, hanem hogy tudsz-e beszélni a külföldiekkel adott nyelven. Apám is tanul nyelvet, korrekt oktatás, de kinevetnék a külföldiek, ha meghallanák beszélni.
2010. aug. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként bocs, de az ITK egy szemét banda.
2010. aug. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Szemét banda vagy nem, egy akkreditált intézmény akkreditált feladatsorát linkeltem. Linkelhetnék az ecl-től is, de minek, a C1 szint mindenhol ugyanaz a szint elvileg.

Esetleg linkelj te olyan akkreditált nyelvvizsgaközpont feladatot, amire utaltál kedves válaszadó (tudod, amelyiken mi magyarok megbuknánk, pedig magyar nyelvvizsga)!

2010. aug. 4. 23:51
 20/25 anonim ***** válasza:
74%

"...hogy csinálták végig úgy a saját szakjukat, hogy - ezek szerint - nem olvastak külföldi szakirodalmat hozzá?"


1. Ez hülye kérdés akkor, ha egy egyetemen 2 nyelvvizsga kell a diplomához, a szakirodalomnak pedig 100%-a angolul van, és a német vagy francia magolása csak fölösleges nyűgnek tűnik.


2. Attól, hogy valaki idegen nyelven el tud olvasni egy fizikai folyóiratban egy cikket, még nem fog tudni nyelvvizsgát tenni, mert a nyelvvizsgán mindenféle erőltetett "hétköznapi szituációk" vannak, ahol udvariassági formulákat, ízes fordulatokat és mindenféle olyan szókincset kell tudni, aminek nincs köze a szaknyelvhez. Pl. nyelvvizsgán lehet, hogy a főzés lesz a téma, lehet, hogy a közlekedés, lehet, hogy az utazás - aki idegen szakirodalmat folyékonyan olvas, az nem feltétlenül tud helytállni ezeken a területeken. Régen is sokan olvastak idegen nyelvű szakfolyóiratokat - nyelvvizsga nélkül természetesen, mert régen nem volt ekkora divat a nyelvvizsga.


Abból a hibás feltételezésből indulsz ki, hogy minden egyetemen 1 db angol középfokú nyelvvizsga a követelmény. Nagyon sok helyen nem.

2010. aug. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!