Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Azok akik háborognak amiért...

Azok akik háborognak amiért diplomához nyelvvizsga kell. (folyt köv)?

Figyelt kérdés

...hogy csinálták végig úgy a saját szakjukat, hogy - ezek szerint - nem olvastak külföldi szakirodalmat hozzá?


(Vagy ma már mindenhez hozzá lehet jutni magyarul?)

Ja, és nem a magyar szakra gondolok...

:-)


2010. aug. 4. 13:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
39%
Szánalmas vagy kérdező, nekem a német anyanyelvű évfolyamtársam meghúzták itthon német nyelvvizsgán, mert ők pl. abszolút nem használják a névelőket és a nyelvtant is lesz*rják, itthon meg a pénzlehúzás a cél nyelvvizsgákon, attól, hogy van nyelvvizsgád még nem valószínű, hogy beszéled a nyelvet, az csak annyit jelent, hogy megtanultál vizsgázni egy nyelvből, nekem minden tanárom ezt mondja.
2010. aug. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
35%
nem mindenhol kell külföldi szakirodalom...
2010. aug. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
NEM lehet nyelvvizsgázni a saját anyanyelveden. :-P
2010. aug. 4. 13:29
 4/25 anonim ***** válasza:
82%
Kérdésedre a válasz: Az illető és sokan mások,akiknek nincs nyelvvizsgájuk tudnak szakmai téren tájékozódni idegen nyelven, nekem van nyelvvizsgám és én az elején nehezebben boldogultam sokkal,mint ők, ez semmit nem jelent. Ráadásul, akinek már gimnáziumban meg van a nyelvvizsgája, ritkán használja, max egyetem után a munkahelyen, aztán kezdheti előlről, nem feltétlen jobb minél előbb megcsinálni, ha beszélni is szeretné. De pl.nálunk TTK-n 1-2 óra keretében muszáj használni, sok helyen ennyire se kell. Orvosis a barátom oda is aztán annyira kell...nyelvvizsga nélkül simán el van, nagyon nehéz angolul megérteni, pl. a kalciumot:)...
2010. aug. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
49%
De lehet, ugyanis magyar állampolgár, de nem itt született és szerintem németül jobban is tud,mint magyarul, apukája német, minden nyáron ott van.
2010. aug. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
*már
2010. aug. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
66%

meg lehet nyelvtudás nélkül is csinálni egy szakot, de abban a 8-10 félévben nyelvvizsgát is össze lehetne hozni, valóban, legalább egy lektorátusit

én sem értem a hőzöngést...

de hát a magyarok közt köztudottan nagyon alacsony az idegen nyelvet beszélők aránya, más népekhez képest

2010. aug. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem még egy szakot csak-csak végig lehet csinálni magyar szakirodalommal, csak épp mindig le lesznek maradva egy kissé a szakmától.

Aki meg jól beszél egy adott nyelvet, az simán leteszi a nyelvvizsgát. Nekem csupán az általános iskolai-gimis tanulmányaim után sikerült elsőre. Egyszer sem voltam különtanárnál. Bár tény, hogy ott tettem le, ahol elvileg nem olyan nehéz.


Szerintem nem lehet egy témában igazán profinak lenni csupán a magyar irodalom ismeretében, de ezzel a véleményemmel sokszor maradok magamra. Ilyenkor elgondolkozom, hogy ha a mai diplomások nem akarnak nyelveket tanulni, ki fogja a most kiadott szakirodalmat lefordítani? Mert egy komolyabb munka lefordításához nem elég a nyelvismeret, sőt az az, ami kevésbé fontos, inkább az adott terület ismerete. De sebaj, a gyerekeink már csak kényszerűségből is meg fognak tanulni idegen nyelveken :)

2010. aug. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, bár nekem érettségivel már meglett a nyelvvizsgám és óvoda óta (5 éves koromtól) tanultam a nyelvet és mára már beszélem, használom napi szinten is (nem munkában), ismerem a valódi nyelvhasználatot eredeti területén olyanoktól, akiknek anyanyelvük, a magyarországi nyelvvizsga sokkal többet követel, mint az anyanyelvi területen ahogy használják és ezért lehet az, hogy akinek anyanyelve, azt meghúzzák Magyarországán adott nyelvből.

Csak mellékesen, van információm a külföldiek számára teendő magyar nyelvvizsgáról, és azon mi, magyar anyanyelvűek se biztos, hogy átmennénk, vagy ha mégis, éppenhogy...

2010. aug. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
42%

Valószínűleg azért húzták meg a német ismerőst a nyelvvizsgán, mert nem a standard németet beszélte, hanem valamilyen nyelvjárást. Persze, hogy meghúzták...

Magyar szakon is van idegen nyelvű irodalom egyébként.

Az meg ne legyen már kifogás, hogy nem minden szakon kell idegen nyelvű szakirodalom. Rendben, nem kell, de akkor ha valaki azt a szakot elvégzi, akár színjelesekkel is, csak egy végzős lesz a sok közül. De ha olvas valamit idegen nyelven is a témában, akkor tájékozottabb lesz, mint más szaktársa, mert valami pluszt is megtanul(hat), a szakkifejezéseket minimum - és ez akár előny is lehet. Még egyetemen is ajánlatos többet tudni, mint ami "kell", legalábbis 1-2 választott (későbbi szak)területen.

2010. aug. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!