Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hatékony angol tanuláshoz...

Hatékony angol tanuláshoz tippek amik nektek beváltak?

Figyelt kérdés

Kb. 4 éve érettségiztem hármasra belőle persze ez nem releváns tudás, de szeretném fejleszteni a tudásom.

Valakinek van valami bevált módszere?

Esetleg oldalak, appok.

Plusz érdekelne ti hogy szoktatok tanulni.

Olvasgatják folyamatosan pl ha szavakat tanultok vagy hogy?

Érdekelne pár tipp, tanács.



2020. febr. 15. 16:12
 1/8 anonim válasza:
100%
if you ask me, a legjobb mondja hogy rád ragadjon az angol az az ha használod, nézz angol videókat(ez pl a kiejtésben segít sokat), chatej emberekkel angolul, én pl játékokból tanultam azt ami ma tudok, nem mondom hogy letehetnék egy felsőfokú vizsgát, sőt, valszeg középfokot sem, de ha kimennék lets say Amerikába akkor meg tudnék élni szerintem. Nem tudom hogy mennyit segítettem de azért remélem nem volt teljesen useless ez a komment. have a nice day:)
2020. febr. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Én angolt tanítok és tapasztalatból írom, hogy ha az a célod, hogy tök jól beszélj angolul és akár vizsgát is letegyél, a sorozatnézés nagyon sokat segíthet a kiejtésben és a hajlott szövegértésben, de a chatelést ne használt kifejezetten tanulásra, mert oké, szavakat tanulhatsz, de még brit és amerikai szavak között is van árnyaltabb különbség. A nyelvtant ott szinte mindenki háttérbe szorítja, sok a szleng és sok szót hivatalos környezetben nem alkalmazhatnál, mert nem illik, olyan mint nálunk a tegeződés és a magázódás, csak ott nincs ilyen, helyette vannak mindennapi szavak, szlengek és hivatalos kifejezések, amik igazából nálunk is megvannak.


jelenleg most olaszt tanulok és nekem az a taktikám a szavaknál, hogy szimplán megtanulom a jelentéseket és sokat olvasok az éppen tanulandó nyelven, mert az olvasott szövegértés, a levélírás, a szókincs és a magnóhallgatási (hallott szövegértési) feladatokon szoktak elbukni a legtöbben.


Azt tanácsolom, hogy ha a szavak nehezen mennek a fejedbe, akkor próbálj mindegyik szóval (amit tanulsz) egy-egy egyszerű példamondatot alkotni, így egyben a szavakat és a nyelvtant is gyakorlod.


Remélem segítettem. :)

2020. febr. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj ki külföldre pár hétre. Pl.:Anglia,Írország... Meglátod sokat fogsz tanulni!
2020. febr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egyes, kettes: köszönöm a tanácsaitokat! ment a zöld 👍🏼

Utolsó: jelenleg nincs lehetőségem kimenni bár ki tudja, van egy Hollandiai munka ami tavasszal kezdődne plusz egy folyami hajós munka is angol hajón.

2020. febr. 17. 16:42
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Preposition master, Phrasal Nerds (Hivatalosan nincs play áruházban vagy app store-ban, szóval Apk-t kéne leszedned).

EnglishScore - ez olyan, hogy 1 óráig 3 készségből vizsgázol (grammar, listening, reading) utána ad egy pontszámot, és hogy milyen szinten vagy A1-C2-ig.

Szótanulásra meg WordUp.

Ezenkívül sorozat mehet persze. Hallgass podcastokat (Google podcast for instence).

Meg olvass cikkeket amik érdekelnek.

Nem utolsó sorban egy erős motiváció is kéne, és az is, hogy ne csüggedj, ha nem megy jól, ha beszélsz nem jut eszedbe egy szó ha beszélsz stb.

Amennyiben csinálod:

Keep up the good work! :D

2020. márc. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Na, én azt szeretném neked mondani, hogy ha pl mondjuk újra akarsz érettségizni v nyelvvizsgázni, nézzél át ilyen emelt szintű feladatlapokat. Töltsed ki, aztán nézd meg a megoldásokat is; nekem ez pl sokat segített volna így utólag visszagondolva; mikor 5 év kihagyással mentem szintemelőzni. :)
2020. ápr. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
*egyébként középszintű érettségim anno 70% lett; szintemelő pár évvel később 37%
2020. ápr. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Külföldre megyek majd dolgozni ahol angol alap kell, de én szeretném fejleszteni amennyire csak tudom.
2020. ápr. 26. 21:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!