Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak?

Milyen nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés
Jelenleg angolból van felsőfokú nyelvvizsgám. Szeretnék még mellé tanulni egyedül egy, vagy két másik nyelvet, mert tudom, hogy az önmagában nem elég (tapasztalatból írom). Viszont nincs tervem, hogy milyen irányba induljak el... Mely nyelveket ajánlanátok? (Német és spanyol kivételével, ugyanis azokra nem áll rá az agyam).
2008. nov. 16. 15:57
1 2
 11/13 anonim válasza:
100%
Hát, ha a spanyol nem megy akkor a francia sem fog mert sokkal nehezebb. Eleve a kiejtés meg a franciában a nemeket semmi nem jelzi a szóban (mindet meg kell tanulni) ellentétben a spanyollal. (tapasztalat)Egyébként attól, hogy olaszul megtanulsz nem fogod megérteni az összes többi újlatin nyelvet, max. a spanyolból meg a románból pár szót. De hajrá! Sok sikert!
2009. ápr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a sorrendet állítottam fel nyelvtanulás terén magamnak:

1. Angol

2. Újlatin nyelv (Én spanyol mellett döntöttem, de sokan beszélik a franciát, viszont Olaszország közel van, attól függ, hogy mire kell)

3. Szláv nyelv (Én oroszt választottam, szerintem egy érdekes nyelv, és az üzleti életben egyre fontosabb)

4. Érdekes nyelv (Tervezem, hogy nekiállok a görögnek, szerintem mindenképp olyat válassz, ami téged érdekel! pl. latin is lehet)

5. Kisebb európai nyelv (Nekem a dán szimpatikus, nem tudom, hogy miért)

Én azért nem javaslok ázsiai nyelvet, mert ugyan gyakran emlegetik a kínait, mint az üzleti élet egyik leendő fontos nyelvét, de szerintem egy üzleti életben dolgozó valamire való kínai beszéli az angolt. (Kínai csak akkor jöhet jól ha ott élsz)

Mindnesetre jó nyelvtanulást bármit is választasz!

2009. aug. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

olaszt tanulj!

Sokan vagyunk az olasz mellett. Tényleg gyönyörű nyelv, én is azt fogok tanulni!

2010. júl. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!