Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak?

Milyen nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés
Jelenleg angolból van felsőfokú nyelvvizsgám. Szeretnék még mellé tanulni egyedül egy, vagy két másik nyelvet, mert tudom, hogy az önmagában nem elég (tapasztalatból írom). Viszont nincs tervem, hogy milyen irányba induljak el... Mely nyelveket ajánlanátok? (Német és spanyol kivételével, ugyanis azokra nem áll rá az agyam).
2008. nov. 16. 15:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Orosz, vagy japán.
2008. nov. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyedul tanulnad, akkor olasz. Kitunoen tanulhato autodidaktakent (tapasztalat), gyonyoru nyelv, arrol nem is beszelve, hogy ha beszelsz olaszul, akkor erted a portugalt, a franciat es a spanyolt is, es sokkal konnyebb utana megtanulni ezeket a nyelveket, akar szinten egyedul.


A tanulashoz ajanlom a Progetto Italiano konyvet, bar eleg draga, mint minden nyelvkonyv, ugyhogy csak ha tenyleg komolyan gondolod.


A neten is jo anyagok vannak, kotelezo darab: [link]

2008. nov. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
olasz, esetleg kínai avagy japán :)
2008. nov. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
holland esetleg finn
2008. nov. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Olasznak sok értelme nincsen, hacsak valaki nem akar konkrétan Olaszországba menni. Az EU három legfontosabb és legtöbbet beszélt nyelvei az angol, a német és a francia. Szóval, ha a németet nem szereted, akkor maradt a francia, mint tényleg hasznos nyelv.
2008. nov. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen, hogy ezen az oldalon akarhanyszor szoba kerul az olasz nyelv, csak en allok ki erte. :D


Szoval nem gyozom hangoztatni, hogy bar teny, hogy egy EU-hivatalban tobbre mesz a franciaval, angollal es nemettel, dehat istenem, nem dolgozik mindenki ott. Es az olaszt kevesen beszelik nalunk, a kereslet az ilyen emberekre pedig igen nagy.


Hogy miert? Mert jonnek az olaszok Magyarorszagra. A Benetton is par eve koltozott hozzank, es kereste azokat a munkaeroket, akik olaszul beszelnek. Tovabba most nemreg erkezett meg a Gucci, ezek a boltok nem csak eladokat alkalmaznak.


Vagy egy masik pelda a szamtalanbol, a TIGAZ (tiszantuli gazszolgaltato) is olasz tulajdonba kerult, ott is oriasi elony, ha beszelsz olaszul, mivel -foleg a kelet-magyarorszagi regioban- ez a nyelv nem gyakori.


Ugyhogy igenis megeri. Az EU hivatalos nyelvei egyebkent a tevhittel ellentetben nem az angol es a francia, hanem az osszes tagorszag hivatalos nyelve. Es az EU ezrevel alkalmazza a forditokat, tolmacsokat, hogy minden mindig minden nyelvre at legyen ultetve.


Hasznos es szep a tobbi nyelv is, de ne temessuk az olaszt! :)

2008. nov. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az olasz tényleg hasznos nyelv az EU-ban, mivel nem beszélik sokan mint idegen nyelvet, az olaszok meg valamiért nem igazán szeretnek idegen nyelven beszélni, illetve nem lehet érteni legtöbbször (tisztelet a kivételnek, találkoztam olyan olasz punk zenekarral, akikkel egész éjjel remekül eldiskuráltam angolul), pl. én dolgoztam vendéglátásban, sokszor jöttek olasz vendégek, és hiába próbáltam angolul megtudni mit akarnak, vagy kolegám németül, nem jutottunk semmire, láthatóan nem tudtak idegen nyelvet, aki pedig tudott, azt fel se ismertük, hogy milyen nyelven próbál megszólalni. Szóval az olasznak igen is hasznát lehet venni az EU-ban.

Amúgy tényleg könnyen tanulható nyelv, én egy éve kezdtem el olaszt tanulni, itthon. Igaz, általánosban egy évig tanultam, de akkor nem érdekelt, így abbahagytam, csak a kiejtést jegyeztem meg, de azt se nehéz egyedül elsajátítani. Szép, dallamos nyelv, és valahogy ragad az emberre.

2008. nov. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha az üzleti szférában szeretnél dolgozni, akkor az orosz, a japán a nyerő, ha a vendéglátásban, akkor a német, az olasz a legjobb.
2008. nov. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

Szerintem bele lehet vágni egy ritkább nyelvbe is. Angolul beszélsz, tehát bárhol a világon meg tudod értetni magad, felsőfokúval elég tág szókincsed lehet ahhoz, hogy munkád során is használni tudd. Ezután érdemesebb véleményem szerint egy olyan ynelvet tanulni, amit tényleg nagyon kevesen beszélnek, amitől "egyedi" leszel a munkerő-piacon. Itt értem akár az oroszt, finnt, hollandot, svédet, norvégot, lengyelt, vagy esetleg japán vagy arab.

Én pl. angolul és franciául beszélek, most norvégot meg oroszt tanulok. Az angol-francia duó viszonylag gyakori, sokan választják ezt a két nyelvet, de orosz vagy norvég nyelven beszélő emberek jóval kevesebben vannak, márpedig nem kevés orosz és norvég, nemzetközi piacon is jelen lévő cég létezik. (ugyanez vonatkozik a többi nyelvre is).

2008. nov. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Angol és orosz, egyértelmű. Kell egy nyugati nyelv és egy keleti szláv
2008. dec. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!