Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Duolingo orosz kiejtés?

Duolingo orosz kiejtés?

Figyelt kérdés
A duolingo orosz tanfolyamán mennyire jó az orosz szavak kiejtése? Eredeti orosz valakik mondják a szavakat?

2019. aug. 11. 20:34
1 2
 1/11 chtt ***** válasza:
100%
Valahol volt már kérdés, mert emlékszem, csak ezért felvettem az oroszt a duón, de én sem találom. Szóval most újra belehallgattam, igaz, csak az elejébe, és jó a kiejtése.
2019. aug. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem találtam elözö ilyen kérdést, de mindenképpen hasznos a válaszod. Akkor nyugodtan tanulhatom az oroszt.
2019. aug. 11. 21:23
 3/11 chtt ***** válasza:
100%
No, ha esetleg erre jársz, közben még annyi az újság, hogy a kérdőmondatok hangsúlya nagyon felejthető, néha meg kifejezetten nem kérdő, és a férfit (мужчина) valamiért következetesen rosszul ejtik, pedig amúgy jó helyre tették a hangsúlyjelet. Egyelőre az első két karikát végeztem ki (ábécé és alap1), jönnek a kifejezések1 - kíváncsi vagyok. :)
2019. aug. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos vagy, hogy újra visszaírtál, akkor fenntartással fogadom a hallott szöveget.

Én már elöbbre járok, sokat segít a tanulásban, de ezek szerint a kiejtés nem helyes, erre oda kell figyelnem.

Még egyszer köszönöm a válaszodat!

2019. aug. 28. 08:01
 5/11 A kérdező kommentje:
most megnéztem, a 2. checkpoint-ot fejeztem be.
2019. aug. 28. 15:32
 6/11 chtt ***** válasza:
100%
Hűha, gratula. Szerintem egy örökkévalóság lesz, mire oda eljutok. :)
2019. aug. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát én is szenvedek vele már egy ideje :)

A fö gondom, a kiejtés, esetleg tudsz valami olyan oldalt, ahol nem csak szavakat lehet meghallgatni egyenként?

2019. aug. 29. 11:45
 8/11 chtt ***** válasza:
100%

A yandex fordítója jól ejt ki. Kíváncsiságból beírtam az első két körben előforduló egyszerű mondatokból is egyet-kettőt, azokat is jól mondta ki. Szerintem próbáld ki, hátha... :)

[link]

2019. aug. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 chtt ***** válasza:
100%
ui.: most látom, a forvónak van külön orosz részlege is - ebbe is belehallgattam, szépen ejt ki: [link]
2019. aug. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon aranyos vagy!
2019. aug. 29. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!