Hogyan kell magolni?

Figyelt kérdés

Történelem és magyar tételek tanulásával nagyon rosszul állok. Már neki álltam kicsit több mint 1 hete, úgy terveztem hogy minden nap megtanulok 1 törit és 1 magyart. Ezt a mai napig tudtam tartani. Nagyjából a 3. nap észrevettem, hogy elkezdtem elfelejteni bizonyos részeket az 1. napon tanult tételekből, így el kezdtem azokat is átolvasni minden nap. De ma eljutottam arra a pontra, hogy 1 új tételt sem tudtam megtanulni, egész nap az előző napokban már megtanult tételekkel kellett foglalkoznom, mert nagyon sok mindent elfelejtettem belőlük. Konkrétan reggel álltam neki, és úgy 1 órája hagytam abba a tanulást. Ez idő alatt 8 magyar és 8 töri tételt tudtam újra átvenni.

Kb. 1 óránként szünetet szoktam tartani, nem folyamatosan tanulok. A tételeket már kidolgoztam, fogalmazás szerűen le vannak írva és azokat olvasom tanulás alatt. (Próbáltam vázlatból is tanulni, akkor sem volt jobb a helyzet.) A logikusabb dolgokat sokkal könnyebben megjegyzem, olvasás közben vizuálisan megjelenik minden a fejemben és erre könnyebb utólag visszaemlékezni. Dolgozatírásnál sokszor előfordult az, hogy tudtam hogy kihagytam valamit, ekkor csak vissza kellett gondolnom hogy hogyan volt leírva a füzetemben, eszembejutott hogy az adott oldal melyik részéről hiányzik valami és képként megjelent előttem az oldal amiről "fel tudtam olvasni" hogy mi volt odaírva, így végül a dolgozatba is be tudtam írni. Vagyis ha sokat nézek egy oldalt, akkor az képként íródik bele a memóriába.

Tehát röviden összefoglalva szerintem valami baj van a memóriámmal. A hosszútávúval biztos nincs, mert 3-4 éves korom óta nagyon sok mindenre emlékszem. A rövidtávú memóriám viszont olyan, hogy például délután 2 órakor már nem tudom megmondani hogy mit ebédeltem, csak ha sokat gondolkodom rajta.


Ilyen "képességekkel" milyen módszert ajánlanátok nekem a tanuláshoz? Egyszerűen nem tudok már több tételt megtanulni és a jelenlegieket is elfelejtem pár nap alatt ha nem foglalkozom velük. (Kérdeztem erről korábban az osztályfőnökömet meg az iskolai pszichomókust is, ilyenre nem jár semmilyen könnyítés érettséginél, tehát kibújni alóla nem tudok. - De "cserébe" viszont a matek olyan, hogy még 1 percet sem tanultam rá életemben, mégis sikerült megírnom középszinten 94%-ra. Volt olyan, hogy úgy írtam hibátlan dolgozatot, hogy nem voltam ott az előző órán, de még dolgozat írása közben rá tudtam jönni a nagyrészt ismeretlen feladat megoldására is, mert a korábbi órák anyagából ki lehetett logikázni azt is. Tehát valahogy a logikai rövidtávú memóriámmal meg nincs baj, csak a minden másfélével.)



2019. jún. 7. 00:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Te reál beállítottságú vagy, és bár kitartó munkával bármi megtanulható, de el kell fogadnod, hogy nehezebben fog menni mint a humán beállítottságúaknak. Nekem ez van de matekból. Nem lehetetlen, csak kitartó munka kell hozzá.

Szerintem amit csinálsz jól csinálod, én így tanulok. Képmemóriád van, és nekem is az van, így legjobban az segít ha jó lassan olvasod és nem kapkodod el, így jobban tudod memorizálni az oldalt. Ha kiegészítő videokat hallgatsz az is tud segíteni, én ha dolgom van például mosogatnom kell akkor elindítok egy m5 érettségi felkészítőt.

2019. jún. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha jól csinálom jelenleg, akkor az azt jelenti hogy nem fogom soha sem tudni megtanulni az összes tételt. Most álltam neki a már megtanult töri tételek átnézésének, a második tételnek kb. a felére egyáltalán nem emlékszem, az sem rémlik hogy találkoztam volna már vele, holott kb. 1 hete tanultam és azóta is minden nap átolvastam jó párszor.
2019. jún. 7. 11:20
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Ha kb. ötödikes korod óta nem sikerült kialakítani valami működő módszert, akkor most már mindegy... :) Egyébként eddig hogy élted túl a töriórákat? Ugyanúgy fogod az érettségit is megúszni.

Én is olyan vagyok, mint te, semmi affinitásom a törihez, de abban bízhatsz, hogy ha eddig nem buktál meg, akkor az érettségin se fogsz se magyarból, se töriből, nyugi.

2019. jún. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Töri órákat könnyen, mert minden dolgozatra csak pár oldalt (max. 10) kellett tanulni, amit úgy 2-3 nap alatt meg is tudtam tenni. Az irodalommal viszont több bajom volt, pl. verstanulásnál. Míg a legtöbb osztálytársam a 10 perces szünetben meg tudta tanulni az adott verset, nekem otthon akár 5-6 óra is kellett hozzá úgy, hogy feleletnél mindig beleakadtam és 4-esnél jobbat sosem kaptam rá...

Hát remélem megkegyelmeznek majd nekem szóbelinél. Az írásbelim magyarból 67%-os, töriből 59%-os lett. A végére csak adnak majd egy kettest mindegyikből.

2019. jún. 7. 12:46
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Rövidítsd le a tételeket, nem kell minden rizsát betanulni. 1 tétel max 1 oldal legyen, csak a lényeges dolgokat tanuld, szelektáld ki ami nem kell.

A lényeg az, hogy szóbelin minden tételhez tudj valamit, néhány mondatot mondani.

Gondolom úgyis matekos irányba tanulsz tovább, soha semmi szükséged nem lesz se magyarra, se történelemre, teljesen hasznontalak tárgyak.

2019. jún. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
Nem is csak kettes lesz a vége, ne félj. Csak tanuld, ahogy tudod, ne a nagy titkot keresd, hogy hogyan kéne, mert azzal csak telik az idő.
2019. jún. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6%
Na most melyik ostoba pontozott le ilyen rövid idő alatt?
2019. jún. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem magolni kell, mert az mindenkinek kínszenvedés, csak van, akinek könnyebben megy.

A fogalmazásszerű tételek nem jók, nem verset kell mondanod majd, hanem önállóan elemezni a művet (gondolom, nektek is abból áll a legtöbb tètel, nem konkrét életrajzokból meg memoriterekből). Vázlatból tanulj, ami tényleg ne legyen hosszabb tételenként 1-2 oldalnál és a vázlaton belül is emeld ki a kulcsszavakat színessel, aláhúzással stb-vel.

Elég időigényes ugyan, de nekem mindig az segített amúgy, ha kézzel írtam le a tételt (vázlatosan!) és utána még abban is aláhúzogattam a legfontosabb dolgokat. Vizuális típusként érdemes lenne kipróbálnod az elmetérkép (mindmap) rajzolását is.

2019. jún. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!