Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az esti tagozatos...

Milyen az esti tagozatos gimnázium? Nehezebb, vagy könnyebb ott letenni az érettségit? Csak felnőttek vannak, vagy vannak gyerekek is? És ez alapján a nagyjából egykorúakat egy osztályba teszik?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy 16 éves lány vagyok. Jelenleg nappali tagozatos gimnáziumba járok magántanulóként. Ha júniusban leteszem az évvégi vizsgáim, akkor ott fogom hagyni. Nagyon nehéz iskola. Emeltszintű érettségit ad. Egyébként nagyon szerettem ide járni amig bejártam első félévben. Szép az iskola környezete, jók a tanárok, és nagyon kedvesek és segitőkészek az osztálytársaim, ami nagy mérvadó számomra, mert az előző iskolámban, ahová általánosba jártam olyan szintet terrorizáltak hogy depressziós voltam. És attól tartok hogy egy ilyen gimnáziumban is hasonló lenne a helyzet. Csak még egy gond van. Rengeteget kell itt tanulni. Amit én utálok. Emiatt nehezen is tanulok :/ Igy egy fokkal könnyebb magántanulóként, mert igy én oszthatom be az időmet. Csak édesanyámnak rengeteg pénzbe kerül. Ezért szeretnék segiteni rajta is, és magamon is az esti gimnáziummal. Tudom hogy ott is kell fizetni valamennyit, de biztos kevesebbet mint az összes magántanár fizetése együttvéve. És még igy se járok minden tárgyból maszektanárhoz. Ha valaki esetleg tudja hogy nagy ivekben mennyit kell egy esti suliban fizetni, megköszönném ha leirná.

Az érettségivel kapcsolatos tapasztalatok is érdekelnének. Természetesen készülnék az érettségire, de ha valamit nagyon nem tudok, nem segitenek egy kicsit? Mert édesanyám beszélt annak az esti gimnáziumnak a titkárával ahova szeretnék menni, és elmondott pár információt. Hogy fizetős iskola, ( de nem tudta megmondani pontosan mennyi ) heti kétszer kell bemenni délután 4-től este 7-ig, félévkor, és évvégén vizsgák vannak minden tantárgyból, évközben nincsenek se feleletek, se dolgozatok, és az érettségivel kapcsolatban úgy fogalmazott hogy: ,,Nekünk itt egyáltalán nem az a célunk hogy itt bárki is megbukjon az érettségin,, Ez annyit jelentene hogy segitenek az érettségin?! Nektek mi a véleményetek? A segitséget, és a válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2019. máj. 8. 08:59
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Értem. Még így sem vagyok kitűnő hogy járok magántanárokhoz. Egyébként bármilyen órára bemehetek a suliba, de nem nagyon szoktam, és az igazgatónő azt mondta hogy egyik tanárnak sincs ideje arra hogy engem ingyen korrepetáljon. Tehát az iskola nem tud ilyesmit biztosítani.
2019. jún. 8. 06:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!