Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az esti tagozatos...

Milyen az esti tagozatos gimnázium? Nehezebb, vagy könnyebb ott letenni az érettségit? Csak felnőttek vannak, vagy vannak gyerekek is? És ez alapján a nagyjából egykorúakat egy osztályba teszik?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy 16 éves lány vagyok. Jelenleg nappali tagozatos gimnáziumba járok magántanulóként. Ha júniusban leteszem az évvégi vizsgáim, akkor ott fogom hagyni. Nagyon nehéz iskola. Emeltszintű érettségit ad. Egyébként nagyon szerettem ide járni amig bejártam első félévben. Szép az iskola környezete, jók a tanárok, és nagyon kedvesek és segitőkészek az osztálytársaim, ami nagy mérvadó számomra, mert az előző iskolámban, ahová általánosba jártam olyan szintet terrorizáltak hogy depressziós voltam. És attól tartok hogy egy ilyen gimnáziumban is hasonló lenne a helyzet. Csak még egy gond van. Rengeteget kell itt tanulni. Amit én utálok. Emiatt nehezen is tanulok :/ Igy egy fokkal könnyebb magántanulóként, mert igy én oszthatom be az időmet. Csak édesanyámnak rengeteg pénzbe kerül. Ezért szeretnék segiteni rajta is, és magamon is az esti gimnáziummal. Tudom hogy ott is kell fizetni valamennyit, de biztos kevesebbet mint az összes magántanár fizetése együttvéve. És még igy se járok minden tárgyból maszektanárhoz. Ha valaki esetleg tudja hogy nagy ivekben mennyit kell egy esti suliban fizetni, megköszönném ha leirná.

Az érettségivel kapcsolatos tapasztalatok is érdekelnének. Természetesen készülnék az érettségire, de ha valamit nagyon nem tudok, nem segitenek egy kicsit? Mert édesanyám beszélt annak az esti gimnáziumnak a titkárával ahova szeretnék menni, és elmondott pár információt. Hogy fizetős iskola, ( de nem tudta megmondani pontosan mennyi ) heti kétszer kell bemenni délután 4-től este 7-ig, félévkor, és évvégén vizsgák vannak minden tantárgyból, évközben nincsenek se feleletek, se dolgozatok, és az érettségivel kapcsolatban úgy fogalmazott hogy: ,,Nekünk itt egyáltalán nem az a célunk hogy itt bárki is megbukjon az érettségin,, Ez annyit jelentene hogy segitenek az érettségin?! Nektek mi a véleményetek? A segitséget, és a válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2019. máj. 8. 08:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én tudomásom szerint, jó pár éve nincs már fizetős érettségi estin, nem értem miért mondták, hogy kell fizetni!

Én 2016-ban érettségiztem estin, 24 évesen. Sokkal sokkal jobb volt ott tanulni számomra, mint nappalin.

A tanárok lazábbak, tudják, hogy mindenkinek megvan tanulás mellett a saját nyűgje (munka vagy gyerekek), nem oly szigorúak mint nappali oktatáson.

Heti háromszor volt tanítás, délután 15:00-19:30ig, de nincs nyilvántartva a hiányzás. Nyilván mások veled a tanárok, ha látnak minden héten, nem csak a beszámolókon látnak...

Beszámoló 3 havonta volt nálunk. Minden tantárgyból ekkor írásban és szóban feleltünk, így mire érettségiztünk, már gyakorlottak voltunk szóbeliből is :)

Az érettségi vizsgák ugyanúgy zajlottak mint a nappalisoknak, gyakorlatilag együtt írtuk velük!


Az én estis osztályom 2014-ben indult 60 fővel, azonban úgy lemorzsolódtak, hogy vizsgázni 18-an juttottunk el. Ebből 4-en nem kaptak rögtön érettségi bizonyítványt, ők pótérettségiztek.


Az osztályban a legfiatalabb 18-19 éves volt, a legkorosabb pedig 52-53, szóval elég vegyes korosztály.

2019. máj. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt még, hogy nem kaptuk másmilyen bánásmódot az érettségin, mint a nappalisok. Az írásbelin főleg nem!
2019. máj. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
2019. máj. 8. 09:21
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én levelezőn érettségiztem még a Kádár-rendszerben. Ugyanazt tudom mondani róla amit az első válaszoló leírt az estiről. Sokkal otthonosabb, családiasabb volt a hangulat mint utána a nappali fősulin. A diákéveim legszebb időszaka volt a levelező, jobban diáknak éreztem magam mint bármelyik nappalin. És agyon sem kellett tanulnunk magunkat. A felvételi vizsgára persze pluszban rá kellett tanulnom otthon önszorgalomból.
2019. máj. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2019. máj. 8. 09:47
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Miért kerül pénzbe az, hogy magántanuló vagy? Nem állami gimnáziumba vagy az? Az én lányom is az, és egy fillérünkbe se kerül, sőt olcsóbb, mert nem kell bérletet venni, de osztálypénzt fizetni meg hasonlókat.

Amúgy az esti gimi sokkal könnyebb, mint a nappali. Igaz, ez már rég volt, de olyan osztálytársaim, akik szakközépből kibuktak, esti gimin kitűnőre érettségiztek.

2019. jún. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
"se osztálypénzt fizetni"
2019. jún. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát olyan szempontból kerül pénzbe a magántanulóság hogy rengeteg magántanárt kell fizetnünk, mert vannak olyan tantárgyak amit nem lehet egyedül megtanulni. Kell hozzá segitség. Érdekes hogy a kislányod olyan ügyes minden tantárgyból hogy nem kell egy magántanulót sem fizetnetek. Bárcsak nekem is menne minden magamtól :/
2019. jún. 7. 20:38
 9/11 A kérdező kommentje:
Javitok. Hogy nem kell magántanárt fizetnetek. Csak már nagyon fáradt vagyok bocsi xd
2019. jún. 7. 20:39
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A 6-os vagyok. Így már értem.

A lányom egyedül tanul, de úgy tudtam, ha megakad, kérhet segítséget a suliban az adott szaktanártól, vagy kérheti, hogy a nehezebb tárgyak óráira bejárjon. De erre sem volt szükség. Igaz, nekünk nem fontos, hogy mindenből kitűnő legyen.

2019. jún. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!