Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételizők! Ha nem vesznek...

Felvételizők! Ha nem vesznek fel idén az első helyen megjelölt szakra akkor kihagytok egy évet és újra próbálkoztok vagy elmentek a második/harmadik helyen megjelölt helyre vagy egy kevésbé neves egyetemre/főiskolára?

Figyelt kérdés
Viszont azt annyira nem szeretnétek és nem is járnátok oda szívesen. Akkor már inkább megéri egy éve kihagyni nem?
2010. júl. 3. 10:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
Ha nem vesznek fel az első helyre, akkor autómatica a második helyre vesznek fel. (ha van elég pontod), Ha oda sem, akkor a harmadik verzió.
2010. júl. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha így történne, természetesen beiratkoznék a soron következő helyre, ahova viszont felvettek.

A sorrendemet hetek, hónapok, hosszú mérlegelés után (nehéz volt...) állítottam össze annak idején, most még finomítottam rajta. Tehát szívesen járnék az összes jelölt helyre, mert mindegyik színvonalas és kedves nekem valamiért - igazából, más-más, eltérő területen vonzódom a jelölt szakokhoz, nagyjából egyenlő mértékben. :)

2010. júl. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz a 2. vagy 3. helyre kerülni minek jelölted meg?

Amúgy az elsőnek van igaza, ha nem vesznek fel az elsőre, automatikusan mész a következőre. Olyan meg nincs, hogy egy negyedik, meg nem jelölt intézménybe mész.

2010. júl. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Második vagyok; szerintem úgy érti, hogy felveszik ugyan, de nem iratkozik be.

(És valóban, úgy nem érdemes jelölni, olyan helyet, amit semmiképpen sem szeretnél. Annak nincs sok értelme.)

2010. júl. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Azt azért tudni kell, hogy a sorrendet február 15-ig kellett leadni, azonban azóta eltel kb. 5 hónap. Ez idő alatt változhat valaki véleménye, hozzáállása, több infót szerez arról a szakról, esetleg az elhelyezkedési esélyekről stb.

Én is így voltam, tavaly szerencsére nem vettek fel jogra, de nem is bánom, mert marha nagy szarban vannak az itthoni jogászok. Az elhelyezkedési esélyekkel és a fizetéssel is.

Ismételtem egy-két tárgyat, majd beadtam a jelentkezést néhány gazdasági, mérnöki szakra...

2010. júl. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy automatikusan a 2. helyre vesznek fel. Én úgy értettem, hogy nem iratkozok be a 2.helyre . Konkrétan jelentkeztem a Corvinus GTK-ra de lehet, hogy 4-5 ponttal fogok lemaradni.Második helyen a BGF-et jelöltem meg, mert arról is sok jót hallottam, viszont tudom, hogy oda nem járnék olyan szívesen... Ez lenne a kérdésem, hogy menjek oda vagy inkább várjak egy évet?? :S
2010. júl. 3. 11:06
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a sors keze nem véletlenül van benne a dolgokban :D

Én anno 18 évesen tojáshéjjal a seggemen, beírtam első helyre a BTK-t, ahová a túljelentkezés miatt nem vettek fel. Helyette bejutottam a 2. helyen lévő egy TTK-s szakra (ponttal), ne tudd meg hogy áldom az eget azóta is!!!!

2010. júl. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Van, aki tapasztalatszerzés miatt azt mondja, jár egy évet, megismeri a rendszert [ETR és hasonló marhaságok, stressz], információkat gyűjt, általában mi és hogyan megy; aztán abbahagyja, és következő évben máshová jár. Ez is lehet hasznos!

De az is, hogy megint mások [ezt is megteheted] nem iratkoznak be, inkább nyelvet tanulnak vagy OKJ-s, alapfokú számítástechnikai tanfolyamot végeznek, dolgoznak vagy tanulnak és jobban újraérettségiznek.


Rajtad áll. Egyelőre várd ki július huszonvalahányadikát, mert addig fölösleges idegeskedni. Utána szabad, abszolút! Tégy úgy, ami neked jólesik (ez érvényes arra az esetre is, ha felvesznek az első helyre), amivel szerinted hosszú távra is tapasztalatot, erőt gyűjthetsz, bármi történik.

2010. júl. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én most újra felvételizek (már járok egy szakra), ha az első helyre nem vennének fel, akkor marad a második. Csak olyanokat jelöltem be, ahova tényleg járnék is, szóval biztos nem hagynék ki egy évet. Amúgy sem akarom ilyen sokáig elhúzni a dolgot, mert már 23 éves vagyok, nem kéne sokáig vacakolnom.
2010. júl. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Én még csak 18 éves vagyok, úgyhogy az az egy év nem lenne nagy kiesés és biztosan hasznosan tölteném, de még nem vagyok biztos benne, hogy mi lenne a legjobb megoldás ..

Még egy kérdés felmerült bennem, hogy ha talán szeptembertől elkezdenék járni a BGF-re, de újra felvételiznék és felvennének otthagyhatnám és átmehetnék a Corvinusra? Vagy ez hülyeség ?:D

2010. júl. 3. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!