Mi értelme egyetemre járni?
Első pontként szeretném leszögezni, hogy egyetemista vagyok. De úgy látom, hogy teljesen fölöslegesen pazarlok el az életemből 7 félévet azzal, hogy egyetemre járok.
Ha nem kötnének minden tisztességes munkalehetőséget felsőfokú végzettséghez, akkor biztosan nem költeném az adófizetők pénzét, és nem pazarolnám a saját időmet azzal, hogy egyetemre járok.
Én egy viszonylag erős gimnáziumból jöttem, és úgy érzem, hogy ott több tudást kaptam, és azzal a tudással, amit ott megszereztem be tudnék tölteni több akár vezető pozíciót is, aminél megkövetelik a felsőfokú végzettséget, véleményem szerint fölöslegesen.
Jelenleg egy közepes színvonalú egyetemen (SZTE)-n tanulok, de ELTE-re is felvettek volna, csak a családom nyomására, akik nagyon ellenezték bp-et döntöttem szeged mellett. De itt nem érzem azt, hogy bármit is fejlődnék, sőt azt érzem, hogy mióta egyetemista lettem többet felejtettem, kevésbé vagyok tisztában bizonyos dolgokkal, mint előtte.
Érdekelne a ti véleményetek is a témával kapcsolatban. Szerintetek is nagyjából fölösleges az egyetem, csak a papírért jártok, vagy van valami gyakorlati haszna is. Miért kell elvárni a felsőfokú végzettséget, ha így is túl sok a diplomás? Miért indítanak még mindig annyi kamuszakot, és miért csak diplomásan lehet boldogulni?
Itt még a végén mielőtt valaki mondaná, hogy azért nem érzem, hogy bármit fejlődtem volna, mert kamu karra/szakra járok írom, hogy természettudományi karon tanulok.
A válaszotokat előre is köszönöm.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!