Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen reformokat hajtatnál...

Milyen reformokat hajtatnál végre az oktatásban?

Figyelt kérdés

Tantárgyak, óraszám, ilyesmi..:)


1. Matematika: csökkenteném a tananyagot, hiszen milliónyi olyan dolgot tanulunk manapság, amire később egyáltalán nem lesz szükség, és csak a továbbtanuláshoz szükséges átlagot rontják. Van, amit az ember akkor sem ért meg, ha belegebed. Természetesen a matematika-szakokon maradhatna a mostani tananyag :)


2.Irodalom: Kevesebb verselemzés. Szerintem felesleges egy költőtől 4-5 vers elemzését megtanulni, amikor a költői stílus sajátosságait egy versen is be lehet mutatni, ráadásul 10 év múlva már úgyse emlékszik rá senki (tisztelet a kivételnek).


3. Nyelv: mindenhol kötelező lenne két idegen nyelvet tanulni. Egy ma már kevés...


4. Történelem: én imádom, de szerintem az átlagnak sok az, amit elvárnak tőlük. Pl. az 1122-es wormsi konkordátum ma már nem sok vizet zavar, viszont a diákok nem tudják összekapcsolni az egyes történelmi időszakokat egymással, nem kapnak általános képet.furcsán néztek rám, mikor megemlítettem, hogy a Napkirály támogatta a magyar szabadságharcot Rákóczi idején...


5. Készségtárgyak: rajz, ének, stb. - ezekhez tehetség kell, ezért inkább a történeti részét taníttatnám, minthogy szobrokat rajzoljon az, aki nem akar, mert nem tud.


Röviden ennyi ugrik be.. légyszi, értelmes válaszokat írjatok, valóban érdekel, milyen hibát láttok a mai oktatási rendszerben?


2010. máj. 30. 20:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok vele, hogy nem annyiból áll, hogy képletbe helyettesítesz, én is végigcsináltam, tudod? Még mindig az a véleményem, hogy hasznos.
2010. máj. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
400 pontra emelném a felsőoktatásba való bekerülés határát.
2010. máj. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!