Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemi szakon lehet...

Melyik egyetemi szakon lehet a legegyszerűbben, viszonylag kevesebb tanulással doktori diplomát elérni/szerezni?

Figyelt kérdés
Inkább a humán szakok érdekelnének.

2017. okt. 30. 09:07
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Jó ebben igazad van, nyersen fogalmaztam. Az már a személyes szubjektív véleményem, hogy bizonyos területeket, pl a filmesztétikát vagy a filozófiát megkülönböztetném a "valódi" bizonyíték alapú kutatástól (A filozófia egyes területein kívül.) A jogi, sporttörténeti (Smitt Palika) PhD is témák sem összehasonlíthatóak a term.tud kutatással. Teljesen más világ a kettő, amíg az egyiket nem lehet kvantitatívan kiértékelni, a másikat igen. Alma és körte.


A mekis dolgot ne vedd sértésnek és főleg ne vedd magadra. Csak és kizárólag arra - a kérdésben - említett hallgatóra értettem, aki tudatosan kijátszva a rendszert jelentkezik PhD-re, azzal a céllal, hogy 4 évet még elbulizgasson és saját maga szerint is kamu témával, majd otthagyja/valahogy megvédi a disszerztációt. Sajnos sok ilyet ismerek.


Ugyanakkor nem tagadom, hogy a term.tud és műszaki PhD-sok között is vannak, akik bejutottak egy elég kamu kutatási tervvel, majd szépen a 4. év végén otthagyják az egész kényelmes PhD életet. Mert lehet kényelmesen is csinálni, úgy, hogy nem csinálsz semmit. Nincs elszámoltatás, nincs visszafizetés, nincs garancia arra, hogy bármi követelmény lenne 4 év után. Még csak ki sem rúgnak, ha bejársz arra a pár órára, meg megtartod a gyakorlatokat. Nekünk a legtöbb bajunk a doktorandusz gyakorlatvezetőkkel volt. A pedagógiára legkevésbé alkalmas, véresszájú szigorral tanító kiskirályokként tartották a gyakorlatokat nagy átlagban. Tisztelet a kivételnek...


A lényeg, hogy a rendszer kijátszható, de az egyszerűen tény, hogy egy kevésbé absztrakt, számokkal, mérésekkel, bizonyítékokkal igazolható kutatási témát kevésbé lehet bekamuzni. Eleve sokkal de sokkal szigorúbbak a publikációs szabályok, már csak metodológia szintjén is.


Egyébként nem beszéltem hasznosságról, direkt. Szakmai értékről beszélek, az adott szakmán belül. Ezt kissé nehéz megítélni humán területen, még az ott tevékenykedőknek is. Term.tud azért könnyebben megítélhető...de pontosan tudom, hogy egy term.tud alapkutatás közvetlen haszna "mekkora" és milyen nehéz eladni a tudományos életben.


Szóval összességében egyáltalán nem kérdőjeleztem meg a humán tudományok létjogosultságát, pont annyira van erre is szükség, mint a művészetekre, vagy a kvantitatív tudományokra. Viszont a bekamuzhatósági faktor teljesen más, pont amiről a kérdésben volt szó.

Mégegyszer bocs, ha lekezelően nyilatkoztam, nem volt szándékomban.

2017. nov. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
27%
Zrínyi. Láttam zrínyis “doktorit”, viccnek is nevetséges volt.
2017. nov. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!