Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemi szakon lehet...

Melyik egyetemi szakon lehet a legegyszerűbben, viszonylag kevesebb tanulással doktori diplomát elérni/szerezni?

Figyelt kérdés
Inkább a humán szakok érdekelnének.

2017. okt. 30. 09:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
53%
Mármint érted, ez ott kapcsolódik a témához, hogy így lehet kitolni kicsit a boldog egyetemi éveket, az általad említett legkönnyebb módon, ha nincs munkád... és még vissza se kell fizetni az ösztöndíjat, ha otthagyod a francba. Vagy írsz egy hab PhD-t, leközölsz néhány elsőszerzős bullshit papert aztán meg is van.
2017. okt. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Igazad van. Köszi :)
2017. okt. 31. 14:02
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom elképzelni, hogy ezeknek a "kutatóknak" min kell stresszelniük...

+ ha egy orvos érti is a szakmáját biztosan van magánpraxisa... haverom fogorvos nem volt pénze, de pont pillanatok alatt talált egy csendestársat a magánrendelőhöz..

2017. okt. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
"+ ha egy orvos érti is a szakmáját biztosan van magánpraxisa...". Persze ez így működik...
2017. okt. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem az orvos hogy jön ide.


Nem csak orvosiról lehet biológia/orvosi PhD-t csinálni. Sokan jönnek mérnök, biológus, biomárnök stb szakokról. Sőt egyre nagyobb szükség van informatikusokra... szerinted mekkora áldozat a kutatói pálya, 140e-ért, mikor iparban a kezdőfizetés 250-300-nál kezdődik, és pár éven belül 4-600K nettóig felmegy.

Miközben a kutatás sokszor kíméletlen stresszel jár, ha komoly témád van. Kísérlet, főleg állatkísérlet azzal jár, hogy nincs estéd, nincs hétvégéd. Napi 10-14 órás munkanapok könnyen előfordulnak... főleg ha még cikkleadás is van.

Nem csak konferenciákon piálgatnak a kutatók...


Aki meg szakmai munkát dolgozik, van kap a PhD mellé fizetést, annak gyakorlatilag nincs élete. Én pl már 1.5 éve nem értem haza világosban. Legalább a túlórákat fizetik, de sokan még azt sem kapnak, csak az államú ösztöndíjat.


Ezért is van ennyi befejezetlen disszertáció, mert felőrli az idegeket, és elmennek inkább iparba kétszer ennyiért.

2017. okt. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 polühümnié ***** válasza:
5%

5-ös válaszoló?

Látszik, hogy nem tudsz semmit. Te vagy az, aki megmondja, hogy mi a tudomány és mi a kamu? A bölcsészet meg a hozzá hasonlók kamuk? A műszaki meg a természettudomány az igazi? Ki vagy te?

Egy magára valamit is adó kutató nem engedi meg magának ezt az egoista dumát, ebből is látszik, hogy egy senki vagy azon a területen, ahogy tevékenykedsz. Már ha nem éppen troll vagy, csak a net anonimitásába burkolózol...

A tudományok között elég nehéz "értékesség" alapján rangsorolni, és nem is nagyon illik.

2017. nov. 2. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
26%

Nem kételkednék a szövegértelmezési képességedben, kedves utolsó... de segítek: Egy szóval nem írtam, hogy rangsorolni kellene a tudományterületeket... pusztán arra céloztam, hogy a humán kutatási témák gyakran olyan tág, absztrakt halmazba rendeződnek, hogy (a kérdésre válaszolva), itt a legkönnyebb átcsúsztatni egy finoman fogalmazva minimális munkával és újdonságtartalommal járó összefoglaló/elemző disszertációt.

Különben meg lehet kvantitatívan értékelni az adott disszertációt, pl az első és társszerzős impaktfaktorral + azt milyen összetételben szerezte meg, milyen lapokba publikálva. Amellett is nehéz elmenni, hogy egy ismerősöm azért hagyta ott a nagynevű ELTE (fizetős) doktori képzését, mert nem fogadta be a gyomra az ott folyó "kutatási tevékenységnek" álcázott, ösztöndíjjal támogatott kollégák szellemi maszturbációját. Továbbá egy régi antropológus bárátom ezt alátámasztva, mosolyogva sorolta mely témák mentek át a rostán.


Utoljára pedig direkt hozzátettem, hogy igen is vannak szakmailag értékes disszertációk pl társadalomtudományban, de más humán területeken is. Ennek eldöntése nem az én tisztem, hanem a felvételi bizottság és a disszertáció bíráló feladata. Sokszor nincs könnyű dolguk, pont mivel a humán tudomány sokszor eléggé absztrakt... erősen véges kutatási támogatás mellett, pedig muszáj rangsorolni várható szakmai érték szerint. Aki meg szeretne kutatást folytatni a számára érdekes, de nem támogatott témában, az fizesse ki a tandíjat. Ez pontosan így megy a természettudományokban is.

2017. nov. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
3%

Ha ennyire vorzalmas és stresszes, akkor faxnak csinálják?...

Annyira mégsem lehet borzalmas és stresszes...

2017. nov. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Személy szerint én a tudományos motiváció miatt csinálom, és mert a kutatói pályához lell a PhD. Sőt külföldi ipari R&D pozícióknál, még a kémcsőmosónak is kell PhD... (+ mert sikerült kialkudnom egy ipari fizetést, de amúgy 140-ért elkezdtem volna állást keresni azonnal.)


Amúgy engem mindig is érdekelt a filmtörténet, szóval én is néha szívesebben nézegetnék filmeket, írnék kritikákat, meg összefoglaló értekezést az ábrázolásról... mint már második éve szopok, hétvégéken meg estéken keresztül... mert rajtam kívülálló okokból elpusztulnak az egereim, nem sikerül a mérés, elromlik a műszer stb...Na meg azért nem egyszerű emellett még hardcore matekos adatelemző algoritmusokat és modelleket fejleszteni, mialatt ott a para, hogy leközli a másik csoport a Nature-ben, és elégettünk 100 millió grant pénzt, na meg a PhD-met :D


Azért szép is tud lenni ám :) és minden tiszteletem azon kutatóknak akik éveken keresztül 100e Ft-ért csinálták ezt a melót, miközben kapták az ipari állásajánlatokat 3x ennyiért.

2017. nov. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 polühümnié ***** válasza:

Újra az 5-ös versenyzőnek:

“és inkább ciki ha a bölcsész kamu disszertációd után odaírod. Ugyan úgy a mekiben fogsz dolgozni utána, mert lébecoltál 4 évig. A tudásért kapsz munkát, nem a szaros doktori címért.

Aki meg valódi tudományterületen van, természettudomány és műszaki pl” ——— ezt írtad. A “valódi” jelző és a “meki” minősítő miatt kérdeztem rá arra, hogy te mi alapján jelented ki, hogy bizonyos tudomány hasznos, bizonyos tudomány nem.

Különben meg ha szigorúan vesszük, minden egyes disszertáció hozzá tesz valamit az emberiség tudásához.

Amúgy meg a természettudományos PhD-képzések közt is van sokszor olyan kutatás, amelynek ennyi erővel meg lehetne kérdőjelezni a fontosságát ill. hasznosságát.

2017. nov. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!