Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan célszerű az orvosi...

Hogyan célszerű az orvosi egyetemen tanulni?

Figyelt kérdés
Idén felvettek orvosira, viszont nem igazán tudom, hogyan lenne célszerű tanulni, hogy jó eredményt érjek el, mert ugye a tananyag sokkal több lesz mint gimnáziumban volt. Orvosisok, ti hogyan tanultok? Milyen módszerek váltak be nektek?

2017. júl. 30. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár én állatorvosira járok azért leírom. Az elején kicsit lesokkolt a mennyiség, mivel gimiben nagyon keveset tanultam. Elterveztem, hogy minden hétvégén tanulni fogok, mivel a hétköznapokon az egyetem mellett más elfoglaltságom is volt, de hétvégen általában pihentem inkább, mert teljesen ki voltam merülve, kicsit túlvállaltam magam és csak nagyon minimális időt fordítottam a tanulásra. Ennek eredményeként nem is lettek túl jó jegyeim, 3,6 os átlagom lett. Már beláttam, hogy ennek így nincs értelme szóval a következő félévtől csak az egyetemre fogok koncentrálni.

Érdemes bejárni az előadásokra, nyilván van 1-2 tárgy ami nem túl hangsúlyos, de én pl bánom, hogy viszonylag sok anatómiát kihagytam. Sokat számít, ha jegyzetelsz és minden nap végen átolvasod egy 10 percben az egészet, így ha valamit nem értesz akkor még bőven van időd segítséget kérni, vizsgaidőszakban már csak egyszerűen átugranád az éethetetlen részt. Fontos a folyamatos készülés, be kell osztani az idődet és be is kell tartani. Felsőbb évesektől is nagyon sok hasznos információt és jegyzeteket lehet szerezni. De összességében a szorgalmadon múlik minden

2017. júl. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a legfontosabb, hogy rendszeresen tanuljak, ne vizsgaidőszakban szakadjon rám a sok új info. Az előadások jelentős részére bejárok, utána könnyebben tanulom meg könyvből a dolgokat. De ezeket neked kell kitapasztalnod, van aki nem jár kb. semmi előadásra, mégis jól teljesít. Ugyanígy eltérő, hogy ki hol tud jól tanulni. Én pl. nem igazán szeretek könyvtárba járni, viszont sokan esküsznek rá. Próbálj ki többféle helyet és módszert, sok aikert! :)
2017. júl. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fontos megtalálni az egyensúlyt. Ismerek olyat aki teljesen beletemetkezik a tanulásba és mellette nem jár szórakozni, és van a másik oldal akik lényegében mindent utolsó pillanatra hagynak. Én tantárgy gyakoriság, fontosság és nehézség szerint felállítok nagyjából egy rangsort és így tanulok rendszeresen. Így jut időm mindenre. Már gimiben is ezt a rendszert követtem, most annyi a különbség, hogy most sokkal több a feldolgozandó anyag. A tanulási módszereim ugyan azok mint gimnáziumba, kiemelés, rövid vázlatírás stb., persze most már rutinosabb vagyok és jobban megy a szelektálás.
2017. júl. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
*Az előadásra járás és jegyzetelés pedig alap, ha nem hanyagolod el csak, ha van rá nyomós indokod akkor utána sokkal könnyebb persze ez tanár függő is.
2017. júl. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Ha koliba mész az szerintem nagy előny, nekem az elején a felsőbbévesek segítsége adott löketet. Ezen kívül kb. csak azt tudom mondani, amit az előttem hozzászólók: rendszeres tanulás; beosztani hogy mi a fontosabb és azzal kezdeni; amiből érdemes, abból bejárni előadásra; + jól be kell osztani az idődet, és ami a legfontosabb (legalábbis én erről megfelejtkeztem), hogy egyél és mozogj rendszeresen és mindenképp aludj! 6 órát minimum. Sok sikert!
2017. júl. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyénfüggő, mit hogyan érdemes. Tényleg jó kisebb falatokban, évközben haladni, mint a végén nekiállni, de van, akinek az is sikerül, akár jó átlaggal és megmaradó tudással is.

Szerintem kicsit más a nyarat követő őszi, mint a táli vizsgaidőszak után egyből kezdődő tavaszi szorgalmi, mert utóbbi előtt nem tudod magad annyira kipihenni agyilag.

Összességében jó, ha bejársz és jegyzetelsz, majd aznap átolvasod a jegyzetet, vagy rögtön kidolgozod a kapcsolódó tételeket. Az is jó módszernek számít, ha a tételekhez vázlatot is írsz amolyan vonalvezetőnek, ami alapján fel lehet építeni egy feleletet, és hétvégenként esetleg fel is mondod őket hangosan (hang útján is memorizál az agy.) Nekem pl. tipikus hibám volt, hogy csak olvastam, meg is értettem az adott dolgot, viszont az adat, az önálló visszamondás nem annyira ment. Ha van a fejedben minden tétel kapcsán egy "vázlat" akkor nem blokkolsz le, és ha fel is mondod hangosan, akkor már két úton is bejutott az agyadba az infó, könnyebben visszajön. Van, akinek a vizuális módszerek jönnek be, ő nézhet oktatóvideókat, rajzolhat, színezhet. Idegen szavakat érdemes valamihez kötve magolni. Ha Pécsre vettek fel netán, akkor vedd fel a Hogyan vizsgázzunk molekuláris sejtbiológiából? című elektív tárgyat, ugyanis az 1. félév legnehezebb tárgya még a mol. sejtbiosz (anat-szövet-embriosz 2. félévtől lesz csak) és ezen az elektív tárgyon végighaladtok a tételsoron, és felelni kell belőle rendesen, mintha vizsgáznátok, így gyakorolhatjátok a vizsgaszitut is, amellett, hogy nem hanyagoljátok el a tárgyat sem.

2017. júl. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat, most látom a címkék közt, hogy DE ÁOK-ra mész. Ott is lehet, hogy van ilyesmi, figyelmesen tanulmányozd az elektív/fakultatív tárgyakat.

Sok sikert a tanulmányaidhoz! :)

2017. júl. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!