A mai matematika érettségiben a második részben, melyiket hagytátok ki a 16-17-18. -as feladatok közül?
Szerintem ez volt az eddigi legnehezebb matematika feladatsor. : (
Ha meglesz a 20 pontom, örömtáncot járok majd, de gondolom ezzel nem vagyok egyedül. : (
Szinte biztos lehetsz benne hogy aki itt nyafog az nem fog egyetemen sem lineáris algebrát tanulni. Aki mégis úgy készül ilyen pályára hogy nembír megírni kettesre egy akrámilyen matek érettségit az vessen magára.miután a magyar jól ment nemhiszem hogy az agyi kapacitásommal lesz itt a baj, esetleg humán vagyok és matekból tényleg
hülyevagyok, de ez a feladatsor nehezebb volt mint szokott. Mindig 4-5 voltam amtekból is, de ez azért odavágott.
,,Mindig 4-5 voltam amtekból is, de ez azért odavágott."
én meg hármas voltam matekból és ezt kiráztam a kisujjamból..éjjen a magyar oktatás
"Erre belerakja nekem a binominális eloszlást, amit még most sem találok egyik függvénytáblában sem 5 pontért. Már buktam a 96-97 %-ot"
1., azt a többieknek is ugyanúgy berakták -> semmi hátrány nem ért téged.
2., nem tudom elhinni, hogy normál 4jegyű fügvénytáblában ne lenne binomiális eloszlás (világosan emlékszem, az én klasszikus - még nem színes stb- kiadásomban volt.)
3., semmi szükség a függvénytáblát böngészni, józan paraszti ésszel ezt meg kéne tudni oldani.
Van a 10 db gömb, annak a valószínűsége, hogy ezek közül mondjuk pont az 1., 3.,4. és 9. hibás, az (9/10)^6 × (1/10)^4 (az elsőnek rossznak kell lennie, ennek 1/10 a valószínűsége, a másodiknak jónak, ez 9/10, harmadik rossz: 1/10,.. ezeket össze kell szorozni, összesen 6nak kell jónak lennie és 4 nek rossznak.)
Bárhogy jelölöm ki az a 4 gömböt a 10ből, ami rossz lesz, mindig ez lesz a valószínűség. Összesen 10 alatta 4 féleképpen tudom kiválasztani, melyik 4 elem legyen rossz, minden esetnek a valószínűsége (9/10)^6 × (1/10)^4, tehát ezt még megszorzom 10 alatta 4gyel, és kijött. Ennyi, és nem kellett hozzá ismerni azt a kifejezést, hogy binomiális eloszlás, elég volt használni az iskolában tanultakat.
Ilyen feladatok, hogy hányféleképpen lehet 10ből 4et kiválasztani, és ha hibának 1/10ed a valószínűsége, akkor mennyi a valószínűsége, hogy pont a kiválasztott gömbök lesznek hibásak, mind típus feladatok.
14:37!
Átnyálaztam kétszer a régi nem színeset, meg az újabb sárgát, de nem találom. Bár lehet,hogy én vagyok a hülye. Binominális tétel van benne, de eloszlás nincs. Mellesleg ez akkor sem középszintű anyag. És ha a matektanárok azt állítják, hogy nehéz volt, ne te mondd már meg nekem, hogy milyen könnyű volt.
Nekem sárga függvénytáblám van, ami állítólag nagyon szar. Mégis megtaláltam benne kb 1 perc alatt a binomiális eloszlást. (73. oldal)
Az meg addig oké, hogy ezt nem vettétek, de gyakorlatilag ott van egy képlet, amibe be kell írni a számokat, és beütni a számológépbe.
ezek a példák márpedig teljesen szabvány típuspéldák voltak - megfelelő gyakorlottságot igényeltek, de semmi többet.
Jó, tegyük fel, hogy nincs 4jegyűben benne a binom eloszlás (nekem úgy dereng, hogy a régiben voltak eloszlások, de legyen). Feljebb leírtam, hogyan kell megcsinálni az adott feladatot, még ha életedben nem is hallottál a binomiális eloszlásról, de átlátod valszám-ot, és begyakoroltad az abból tanultakat - olyan jellegű példa szinte biztos volt, hogy feldobsz 10 pénzérmét, mennyi a valószínűsége, hogy ebből pontosan 3 lesz fej, vagy 10 dobókockával dobva mennyi a valószínűsége, hogy pontosan 3 6ost dobtál.
Ezek típuspéldák, és ez a feladat is teljesen ugyanilyen volt.
Mivel ötletet egyik feladat sem igényelt, vagy bármi olyan tudást, ami nincs benne az anyagba (ismételten, nem szükséges tudnod, mi az a binomiális eloszlás, hogy meg tudd oldani a feladatot szabvány módon, mint ahogy várhatóan ilyen jellegű feladatokat oldottatok meg, de legalábbis feladatgyűjteményekben hemzsegnek), ezért ha egy feladattal nem bírtál, az csak azt mutatja, hogy az adott témakört nem tudod teljesen. Ennyi. Innentől kezdve nem az érettségi hibája.
Nem volt benne semmi olyan, ami nem középiskolai anyag, amiből ne lenne kismillió feladat bármilyen feladatgyűjteményben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!