Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A mai matematika érettségiben...

A mai matematika érettségiben a második részben, melyiket hagytátok ki a 16-17-18. -as feladatok közül?

Figyelt kérdés

Szerintem ez volt az eddigi legnehezebb matematika feladatsor. : (

Ha meglesz a 20 pontom, örömtáncot járok majd, de gondolom ezzel nem vagyok egyedül. : (


2010. máj. 4. 13:18
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
0%
még függvénytáblázatot is használhattatok, nemtom mit kell hisztizni, abban benne van minden képlet
2010. máj. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Benne van igaz, de ezekhez mit tudtál volna függvénytáblát lapozgatni?:@... lesd már meg mik voltak, halmaznál, vagy az autógyártásosnál mit néztél volna, hogy az Unió jele a A és a B között az U vagy azt, hogy Sári, jól tippelt -e ? ( tiszta idegbeteg lettem:@ ezért csak tanulhattunk, szerintem semmi hasznára )
2010. máj. 4. 13:45
 13/40 anonim ***** válasza:

meg lehet kövezni engem, de én sem értem a rinyát. A feladatok közül egy sem volt, amihez ötlet kellett, mind mechanikus volt - ilyen halmazos jelegű feladatokat egy hetedikes/nyolcadikos megcsinál.

Alapból mindegyik olyan feladat volt, hogy ha érted az alapfogalmakat, akkor automatikus, hogy mit kell csinálni. Ha meg nem, hát erről szólna az érettségi (főleg, hogy ez igaziból felvételi is), hogy felmérje, hogy gimnáziumi anyagot mennyire sikerült elsajátítani.


Semmi olyan nem volt benne, amit egy normál képességű gyerektől, aki megtanulta és begyakorolta az iskolában tanultakat, ne lehetne elvárni, hogy meg tudja csinálni.

2010. máj. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
Mi volt ebben emelt szintű anyag?
2010. máj. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
15%
egyedül a 18-ashoz kellett esetleg függvénytáblázat, a többi feladathoz egyáltalán semmire nincs szükség. végig olvastam a feladatokat és fejben kiszámoltam mindet. teljesen sablonos volt az egész, nem is kellett gondolkodni rajta
2010. máj. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
Nem nyávogok. Nem sikerült rosszul, de hasonlítsuk már össze az előző évi feladatsorral. Kis különbség mintha lenne. másrészt ki az, aki tanulta középszinten a binominális eloszlás képletét? Mert én nem.
2010. máj. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
én
2010. máj. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
Jó neked.
2010. máj. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
90%
binomiális tétel vagy miazzannnnya... a 18asban. Ahoz meg aztán nézegehetem én afüggvénytáblát, szép nagy ábrák vannak benne, de semmire nem megyek vele ha életelmben nem is hallottam róla. Az idei nehéz volt emberek, nehezebb mitn szokott, és legalább had nyafogjunk már ha úgy van kedvünk na.
2010. máj. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
ha már ennél nyafogtok, akkor mit fogtok csinálni egy egyetemen? :) szaktól függően persze, több félév analízis, lineáris algebra, diszkrét matematika, numerikus módszerek, stb stb.. :)
2010. máj. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!