Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Foglalkozhatok a fizikával,...

Foglalkozhatok a fizikával, ha nem tudom a mateket?

Figyelt kérdés
Érdekel a fizika ,sztem nagyon érdekes tantárgy is.De nem értem az algebrát se a mértant(persze számolni tudok ,meg minden ,meg ha meg is értek egy témát az tovább bonyolítódik ,és utána már elvesztem a fonalat és nem is érdekel.)Szal foglalkozhatok a közeljövőben fizikával így?
2010. ápr. 24. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A fizika és a matematika elválaszthatatlan egymástól. Próbáld meg megkedvelni:)
2010. ápr. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

még van időd megérteni ahogy kiveszem a szavaidból. Én mielőtt egyetemre jöttem a fizikán kívül a matekot utáltam a legjobban. Aztán a BME-re jöttem. Ma már 2,5 év egyetemi lét után a matekot elviselem (szerencsére gyorsan túl lettem rajta) a fizikát meg kifejezetten szeretem.

Ha nem fizikus szakra mész akkor még a mérnöki szakokon sem kell olyan eszméletlen matematikára számítani. Fizikusnak meg én nem mennék, mert sokkal kevésbé érdekes hogy milyen integrálások meg diffegyenletek útján jön ki az egyes fizikai fogalom, mint az hogy ezt a valóságban hogyan használják :)

2010. ápr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát mondani könnyű.De az istennek sem tudom megfele érteni.Úgy túlbonyolítják azt a szerencsétlen példát ,hogy már az elején elvesztem a fonalat.Meg ha meg is értem ,egy hét ,és már el is felejtem!


A fizikához is kell az ilyen matek?Amit most 10-ikben tanulunk fizikát ,ott nincsenek oly nagy számítások ,mint az algebránál.Jóval könnyebb ,és azt meg is tudom csinálni.Igy van ez nálam a Kémiánál is.6-ik ig tudtam a mateket ,utána meg rohadtul elgyengültem belőle!

2010. ápr. 26. 21:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!