Mit tegyek a fizikaval?

Figyelt kérdés

az a helyzet hogy konyitok a fizikahoz de nem annyira a matekhoz! Ukrajnai vagyok es Magyarorszagra szeretnek tonabbtanulni menni de nem tudom hogy melyik egyetemre s milyen fajta mernök legyek mert ezt mar eldontottem hogy mernok leszek csak nem tudom pontosan milyen! en gondolkodtam a villamosmernokon !!! csak nem szeretem az infot!!!

koszi a valaszokat!


2011. szept. 16. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Matematika az a fizika ABC-je. Ha nem vagy jó matekos (nem érted a dolgokat miután elmagyarázzák rendesen), akkor sajnos lehetetlen fizika továbbtanulása :( Kell egy kis készség, "tehetség" ahhoz, hogy legalább megértsd a matekot a fizikához. Arról nem is beszélve, hogy pl. egy elméleti fizikus matekja...kész rémálom :D
2011. szept. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 reptoid ***** válasza:
Építész vagy építőmérnök. Ott a leglightosabb a matek a mérnöki szakok közül. Az építészre kell affinitás a művészethez, illetve rajzolni is tudni kell, építőn helyette jobban rámennek a számolásra, de tisztán a matekot nézve ez a 2 szak, ami kevésbé vészes, illetve ezeknél a fizika (mechanika) is dominál.
2011. szept. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A hangsúly azon van, hogy mit értesz az alatt, hogy nem annyira? Szóval ha amúgy legalább a gimis nehezebb példákat is meg tudod oldani sok gyakorlással, akkor egy enyhébb matekos szak kibírható talán (mint pl. építészet amit előttem írtak), de egy normális fizika nem.
2011. szept. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

reptoid, miből gondolod, hogy pont az építőmérnökin a leglightosabb a matek? Megcsináltad mindegyik szak harmadik féléves matekját? Minden szakon 3 félév matek van, a villamosmérnökin van négy.


Én a kérdező helyében biztos nem a villamosmérnökit választanám, mert a mérnöki szakok közül pont ott a legtöbb és legkeményebb a matek.

2011. szept. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!